علیرضا گودرزی، کشتی گیر جوانی که تختی شد

به گزارش آسمان فارس، روزنامه همشهری - محسن محمود صفری: جشنواره فیلم فجر سال جاری برای جامعه ورزش به خصوص کشتی گیران متفاوت از سال های قبل است. اکران فیلم غلامرضا تختی این وجه تمایز را ایجاد نموده است؛ فیلمی که زندگی دنیا پهلوان را روایت می نماید و برای نخستین بار پرده از مرگ او برداشته است.

علیرضا گودرزی، کشتی گیر جوانی که تختی شد

علیرضا گودرزی، دارنده مدال طلای نوجوانان دنیا و مدال نقره جوانان دنیا نقش نوجوانی های غلامرضا تختی را در این فیلم ایفا نموده است. گودرزی اصالتا اهل استان مرکزی است و هم اکنون در پاکدشت زندگی می نماید. او تمریناتش را زیرنظر صادق گودرزی و تقی اکبرنژاد در یافت آباد پیگیری می نماید و با همان لحن ساده و خودمانی همه کشتی گیران جواب تلفنش را می دهد. تماس تلفنی به کرات قطع می گردد و دلیلش حضور علیرضا در مترو است!

چه روندی طی شد که به عنوان بازیگر نوجوان فیلم غلامرضا تختی انتخاب شدی؟

اصلا نمی دانستم قرار است فیلم تختی را بازی کنم. به من گفتند یک فیلمی هست برو بازی کن، بعدا متوجه شدم فیلم آقا تختی است که قبول کردم. خودم فکر می کنم به خاطر شباهتی که به چهره آقا تختی داشتم این پیشنهاد به من شد. آقای علی مردانه (دستیار کارگردان) با من تماس گرفت و پیشنهادشان را بیان کرد. من هم قبول کردم.

از مربی های تیم ملی اجازه گرفتی که کار بازیگری انجام دهی؟

در اردو صحبتش بوده که من شبیه آقا تختی هستم و برای همین خود آقای طلایی شماره تلفن من را به عوامل فیلم داده است. مربیان تیم ملی رضایت داشتند و به این ترتیب من هم نخستین تجربه بازیگری ام را انجام دادم.

قصه فیلم را دوست داشتی؟

بله؛ فیلم خیلی خوبی بود امیدوارم مردم هم دوست داشته باشند.

با اطلاعاتی که خودت از تختی داشتی به نظرت فیلم کامل بود؟ مثلا می دانستی تختی خودکشی نموده است؟

به خدا نمی دانم ولی به نظر من فیلم خوبی بود. همه چیزهایی که من از آقا تختی می دانستم به تصویر کشیده شد. فقط مرگ ایشان را نمی دانستم که در فیلم خودکشی می کنن.

از بین کشتی گیران و دوستانت کسانی که فیلم را دیده اند بازی تو را دوست داشته اند؟

بله همه راضی هستند و می گویند خوب بازی نموده ام. من به هر کاری که وارد می شوم دوست دارم بهترین باشم برای همین تمام سعی و تلاشم را کردم. حالا نمی دانم خوب شد یا نه ولی هرکاری به من گفتند انجام دادم و کوتاهی نکردم.

کار کردن با آقای توکلی سخت نبود؟

ایشان و آقای ملکان خیلی به من یاری کردند. من تجربه اولم بود و هیچ چیز بلد نبودم. همه چیز را به من یاد دادند تا بتوانم جلوی دوربین بروم.

این روزها سرت شلوغ است و حتما هرشب به سینما می روی؟

نه اینطورا هم نیست اگر اکران مردمی باشد ما هم می رویم فیلم را می بینیم.

کار بازیگری را ادامه خواهی داد؟

اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم قبول می کنم اگر نه که کشتی ام را ادامه می دهم.

کشتی دریافت سخت است یا کار بازیگری؟

بازیگری کار پرتکراری است و آنقدر تکرار می گردد تا اشتباهت را اصلاح کنی ولی کشتی اینطور نیست یک اشتباه باعث می گردد یک سال زحمت ات هدر برود و تا آخر عمر حسرت آن یک لحظه را بخوری. البته تکرارها هم گاهی آنقدر سخت است که نمی دانی باید چه کار کنی. در کل هر دو کار زجر و زحمت خودش را دارد. مگر می گردد کاری بدون زحمت باشد؟ فقط جنسش با یکدیگر فرق می نماید.

قصد نداری از کشتی کنار بکشی؟

نه اصلا؛ کشتی همه چیز است و هنوز خیلی از مدال ها مانده که باید بگیرم.

برای این فیلم دستمزد هم گرفتی؟

بله گرفتم. ولی من این کار را برای دستمزدش قبول نکردم.

از کشتی بیشتر پول درآوردی یا کار بازیگری؟

دستمزدم از کار بازیگری زیاد نبود البته کم هم نبود خداراشکر. از کشتی بیشتر پول درآورده ام به هرحال سال هاست دارم کشتی می گیرم و مدال های مختلفی به دست آورده ام.

اگر مثل آقا تختی در کشتی رشد کنی و همانطور برای مردم محبوب شوی و یکسری اتفاق مشابه برایت بیفتد تصمیمی که آقا تختی گرفت را تو هم می گیری؟

خیلی سخت است مثل آقا تختی شدن و من فکر می کنم هیچ کس جای ایشان را نخواهد گرفت.

منبع: برترین ها
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 281

به "علیرضا گودرزی، کشتی گیر جوانی که تختی شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "علیرضا گودرزی، کشتی گیر جوانی که تختی شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا گودرزی، کشتی گیر جوانی که تختی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید