عروسک 100 ساله در کاشان مرمت می گردد

به گزارش آسمان فارس، کارشناسان پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی -فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری قصد دارند در زمینه حفاظت و مرمت عروسک های با ارزش از جمله عروسک 100 ساله موزه عروسک و اسباب بازی کاشان اقدام نمایند.

عروسک 100 ساله در کاشان مرمت می گردد

جهت دریافت خدمات تعمیرات ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گفته فاطمه علیمیرزایی، کارشناس بخش بافته های پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی -فرهنگی، اغلب آثار موجود در موزه عروسک و اسباب بازی کاشان به دلیل منحصر به فرد بودن احتیاجمند رسیدگی سریع هستند. او اضافه کرد:

موزه عروسک و اسباب بازی کاشان که چندی است توسط بخش خصوصی راه اندازی شده، آثار ارزشمندی را درخود جای داده که قدیمی ترین آنها مربوط به یکصد سال پیش است.علیمیرزایی با اشاره به اینکه بیشتر این آثار از نظر احتیاجهای حفاظتی و مرمتی اولویت درجه یک دارند گفت که این عروسک ها از چوب، پاپیه ماشه و پارچه تشکیل شده اند. کارشناس بخش بافته های پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی -فرهنگی اضافه کرد :65 عروسک از سراسر ایران در موزه عروسک و اسباب بازی کاشان وجود دارد که 50 عدد از آنها به نمایش گذاشته شده اند.به گفته این کارشناس، عروسک های موجود در این موزه در درجه اول احتیاج به پایدارسازی شرایط محیط نگهداری و در مرحله بعد انجام اقدامات مرمتی دارند که این اقدامات احتیاجمند آنالیز ، مطالعات فنی و آسیب شناسی این آثار است. علیمیرزایی توضیح داد:در صورت تمایل صاحبان موزه و تأمین شرایط اقتصادی، پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی -فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری می تواند کار حفاظت و مرمت اشیای این موزه را انجام دهد.منبع: میراث آریامنبع: کجارو
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 653

به "عروسک 100 ساله در کاشان مرمت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عروسک 100 ساله در کاشان مرمت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید