صدور اخطاریه ایمنی برای 70 هتل مشهد

به گزارش آسمان فارس، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از صدور اخطاریه ایمنی برای 70 هتل در سطح شهر مشهد اطلاع داد.

صدور اخطاریه ایمنی برای 70 هتل مشهد

به گزارش خبرنگاران، امیر عزیزی با حضور در برنامه رادیویی گفت وگوی شهر بهشت صدای خراسان رضوی، در مورد وضعیت ایمنی هتل ها، اقامت گاه ها و هتل آپارتمان های مشهد؛ اظهار کرد: از آن جا که مشهد مقصد زائران و مسافران زیادی است، بازدیدها به صورت دوره ای و مداوم از زائرسراها، هتل ها و مسافرخانه ها انجام می گردد.

وی ادامه داد: هم اکنون در سطح شهر مشهد حدود 140 هتل و مسافرخانه وجود دارد که برای بیش از 70 هتل اخطاریه ایمنی صادر شده و 11 هتل برای برطرف نقص هایشان اقدام نموده اند.

عزیزی با بیان این که توصیه های آتش نشانی اذیت کردن نیست و با هدف پیشگیری مطرح می گردد، اعلام کرد: اگر هتل نوساز بوده و در سال های اخیر ساخته شده باشد، مطمئناً مسائل ایمنی را رعایت نموده است همچنین اگر ساختمان قدمت بالایی داشته باشد، سعی می کنیم مواردی مثل راهروها، کپسول های آتش نشانی و سایر موارد ایمنی را مورد آنالیز دقیق قرار دهیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد همچنین با اشاره به افزایش مسافرت ها در ایام تعطیلات به شهروندان توصیه کرد: حتماً پیش از خروج از منزل و مبادرت به سفر، تمام وسایل الکترونیکی که استفاده نمی شوند را خاموش کنید و تا حد امکان دو شاخه را از پریز بکشید.

وی اضافه کرد: همچنین وسایلی مانند بخاری و اجاق گاز را حتماً خاموش و قطع کنید و به هیچ عنوان تحت هیچ شرایطی مواد اشتعال زا در خانه نگه ندارید.

عزیزی در مورد ایمنی خودروها در هنگام سفر، توضیح داد: ضروری است پیش از سفر خودرو را از نظر مباحث الکترونیکی و برق آنالیز کنید تا دچار حریق و حادثه نشوید، علاوه بر این حتماً کپسول 4 کیلویی پودری ضامن دار در صندوق عقب خودرو به همراه داشته باشید تا در مواقع لزوم با استفاده از آن از شدت حادثه بکاهید.

وی با بیان این که تحت هیچ شرایطی مواد اشتعال زا را در منازل و خودرو نگهداری نکنید، گفت: رعایت نکات ایمنی در منزل و سفر یاری می نماید آرامش را تجربه کنیم و هیچ گاه دچار حادثه یا حریق نشویم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در مورد آبگرفتگی های سطح شهر در پی بارش های رگباری اخیر، گفت: ما تمام سعی خود را برای برطرف مسائل به کار گرفته ایم. با این وجود از شهروندان تقاضا داریم با رعایت نکات کوچک کاربردی به کاهش حوادث در این روزها یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 270

به "صدور اخطاریه ایمنی برای 70 هتل مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور اخطاریه ایمنی برای 70 هتل مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید