شهرداری سنندج تبرئه شد

به گزارش آسمان فارس، مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج از تبرئه شدن شهرداری در حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل مواد سوختی در بلوار دکتر حسینی خبر داد.

شهرداری سنندج تبرئه شد

به گزارش ، امیر عمیدی مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج در جمع خبرنگاران گفت: نبود کنار گذر و کمربندی برای تردد خودرو های ترانزیتی و تانکر های حامل مواد سوختی در سنندج باعث شده که این خوردو ها از بلوار دکتر حسینی تردد کنند.

او اضافه کرد: بلوار دکتر حسینی بلواری است با کارکرد شهری و عبور کامیون ها و تانکر های حامل مواد سوختی در این بلوار بسیار خطرناک بوده و بار ها شاهد تصادفات ناگواری در این جهت بوده ایم.

مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج یادآور شد: 20 تیر سال گذشته یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی با یک دستگاه اتوبوس مسافربری در این بلوار برخورد کرده وباعث آتش سوزی می شود و 11 نفر از مسافران جان خود را از دست داده و هفت نفر مصدوم شدند.

او اضافه کرد: در نظریه کارشناسی و کروکی اولیه شهرداری سنندج به دلیل عدم اصلاح هندسی معبر و شیب تند و غیراستاندارد بلوار دکتر حسینی 25 درصد مقصر شناخته شده بود.

:

عمیدی گفت: پس از این حادثه و با اعلام نظریه کارشناسان شیب بلوار دکتر حسینی را کمتر از هشت درصد اعلام کردند و در این زمینه شهرداری استاندارد لازم در خصوص احداث بلوار دکتر حسینی را رعایت کرده بود.

او اعلام کرد: در خصوص تعریض معبر هم بار ها شهرداری با نیروی انتظامی در راستای تعریض معبر نامه نگاری کرده بود و هیچگونه قصوری متوجه شهرداری نبود.

مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج اضافه کرد: با پیگیری های مستمر اداره حقوقی این شهرداری و وکیل پرونده، قرار منع تعقیب و رفع قصور شهرداری در شعبه 106 دادگاه جزایی بصورت قطعی صادر شد.

او گفت: در این حادثه راننده تریلی به عنوان مقصر این شناخته شد و پروانه فعالیت شرکت حمل و نقل بار به مدت یکسال، پروانه فعالیت شرکت حمل و نقل مسافری به مدت سه ماه لغو و مجوز فعالیت راننده اتوبوس نیز 2 سال تعلیق شد.

گفتنی است: شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.

ز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 531

به "شهرداری سنندج تبرئه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری سنندج تبرئه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید