سر و کله دبیاسی از کجا پیدا شد؟

به گزارش آسمان فارس، سرمربی ایتالیایی سابق تیم آلبانی با وجود تکذیب مسئولان فدراسیون فوتبال، مدعی است که برای قبول راهنمایی تیم ملی ایران بحث درباره جزییات قرارداد باقی مانده است، اتفاقی که نشان از چند دستگی در تشکیلات فدراسیون فوتبال دارد.

سر و کله دبیاسی از کجا پیدا شد؟

به گزارش، شاید تا چند ماه قبل جیانی دبیاسی یک مربی کمتر شناخته شده در فوتبال ایران بود، اما با قرار دریافت نام او در زمره مربیان مدنظر باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال، حالا او تبدیل به پرونده عجیبی در فوتبال ایران شده که سوالات زیادی را به دنبال داشته است.

این ابهامات در حالی افزایش یافته که سرپرست و سخنگوی فدراسیون فوتبال هرگونه مذاکره با این مربی را رد کردند، اما اکنون این مربی ایتالیایی نه تنها ادعای فدراسیون فوتبال را رد نموده، بلکه مدعی است تنها توافق بر سر جزییات قرارداد با ایران مانده است.

در واقع بعد از اتفاقاتی که بر سر توافق استقلال و دبیاسی رخ داد و این مربی در یک قدمی نیمکت استقلال به علت آنچه گفته شد که او در حد و قواره استقلال نیست، از استقلال دور شد تا مجددا با پیشنهاد یک تیم بزرگ تر یعنی تیم ملی ایران روبرو گردد، آن هم با نتایجی که اخیرا به همراه تیم های خود به دست آورده است.

وقتی چند روز قبل نام جیانی دبیاسی به جای برانکو ایوانکوویچ در کنار نام علی دایی و امیر قلعه نویی به عنوان گزینه های مربیگری تیم ملی نهاده شد، این سوال مطرح شد که آیا برخلاف گفته مهدی تاج که در دوران ریاست بر فدراسیون فوتبال گفته بود به علت نبود زمان کافی و جلوگیری از اتلاف وقت به سراغ گزینه های داخلی یا خارجی آشنا به فوتبال ایران خواهند رفت، برنامه این فدراسیون برای مربی جدید تغییر نموده است یا خیر؟

در حالی که رسانه های ایتالیایی با عناوینی مانند توافق ایران و دبیاسی در 48 سال آینده و دبیاسی در آستانه راهنمایی تیم ملی ایران و ... خبر از یک اتفاق عجیب در ایران می دادند که کسی در جریان آن نبود.

بدتر از همه فدراسیون فوتبال که روز پنج شنبه با صراحت اعلام نمود هیچ مذاکره ای با این مربی انجام نداده است تا به نوعی جو رسانه های ایران را که در التهاب احتمال انتخاب دبیاسی به عنوان یک گزینه دور از انتظار بود را آرام کند، اما دبیاسی در آخرین مصاحبه خود به نوعی درباره پیشنهاد ایران صحبت کرد که گویا طرفین بخش زیادی از صحبت های خود را انجام دادند و در انتظار دست یافتن به یک توافق هستند.

بدون شک فدراسیون فوتبال بدون دلیل تا این حد قاطعانه مذاکره با دبیاسی را تکذیب نمی کرد و ظاهرا در روز هایی که اطرافیان فدراسیون فوتبال مذاکرات خود را با این مربی ایتالیایی آغاز کردند، فدراسیون در غفلت به سر می برد و ظاهرا در پروسه انتخاب مربی هیچ کاره است.

مبنای هیچ کاره بودن فدراسیون فوتبال نیز اتفاقی است که در اطراف تیم ملی رخ می دهد. قطعا دبیاسی بدون اینکه با او مذاکره ای گردد، چنین چیزی را در رسانه ها مطرح نمی کرد و رسانه های ایتالیایی نیز با کسب اطلاع از او بدون شک خبری را درباره مذاکره با ایران مطرح نمی کردند.

در نتیجه طرح ادعا های این چنینی از سوی فدراسیون فوتبال و دبیاسی که در تناقض آشکار با همدیگر است، این فرضیه را مطرح می نماید که یکی از طرفین دروغ بزرگی می گوید یا در جریان اتفاقی که در حال رخ دادن است، نیست.

مسلم این است که فدراسیون فوتبال بعد از مسائل موجود در انتقال دستمزد ویلموتس و در ادامه مسائلی که برای استراماچونی و کالدرون به وجود آمد، تصمیم خود را با اطلاع از زمان کوتاه تا آغاز دور برگشت بازی های تیم ملی در انتخابی جام جهانی گرفت و روی مذاکره با مربیان ایرانی و همینطور برانکو متمرکز شد.

گزینه اصلی یعنی مربی کروات سابق تیم ملی برخلاف انجام مسابقات طی ماه های گذشته بار ها هرگونه مذاکره را رد کرد، اما فدراسیون بی تفاوت به این صحبت ها بود تا اینکه طرفین به علت وجود مسائل از سوی فدراسیون فوتبال بیخیال این اتفاق شدند. حتی برانکو بعد از توافق با عمان، زبان به گلایه از فدراسیون فوتبال ایران گگردد.

با این حال فدراسیون به سوی مربیان کارنامه دار و با سابقه ایرانی رفت که مسئله ای هم از بابت پرداخت دستمزد آن ها نداشت که در این این مورد هم به بن بست رسیده و ظاهرا فشار هایی خارج از فدراسیون مانع از نهایی شدن انتخاب سرمربی می گردد.

شاید یکی از دلایلی که این روز ها نام دبیاسی بیش از هر زمان دیگری بر سر زبان ها افتاده، مربوط به فدراسیون فوتبال نیست و کسانی که با این مربی مذاکره می نمایند، مستقل از فدراسیون فوتبال هستند و قدرت بیشتری نسبت به مدیران حاضر در فدراسیون فوتبال دارند.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 792

به "سر و کله دبیاسی از کجا پیدا شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سر و کله دبیاسی از کجا پیدا شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید