زندگی در گران ترین شهرهای جهان چگونه است

به گزارش آسمان فارس، سنگاپور

شهری که با توجه به هزینه های بالای حمل و نقل و لباس در صدر گران ترین شهرهای جهان قرار گرفته است. یک شلوار جین در یک مغازه در خیابان اورچارد که محبوب ترین خیابان برای خرید در سنگاپور است، ممکن است بیش از 50 درصد گرانتر از یک شلوار جین در شهر نیویورک باشد. در واقع همین امر سنگاپور را به گران ترین مکان برای خرید لباس تبدیل نموده است.

زندگی در گران ترین شهرهای جهان چگونه است

سنگاپور

بعلاوه سیستم مالکیت خودرو در سنگاپور حمل و نقل را در این شهر تقریبا سه برابر بیشتر از نیویورک می نماید. مالکان خودرو علاوه بر مبالغی که باید برای ثبت ماشین پرداخت نمایند محبور هستند برای تعداد محدود مجوز رانندگی هم درخواست دهند. در کل ارزش خودرو در سنگاپور، دو برابر قیمت آن در بازار است.

پاریس

در این فهرست مرکز فرانسه، پاریس، در مکان دوم قرار گرفته است. شاید سیگار در این شهر مقرون به صرفه باشد، اما میل مردم پاریس برای داشتن غذا و لباس با کیفیت باعث شده است که قیمت آنها در این شهر بسیار گران باشد. به عنوان مثال، نانوایی ها یک قرص نان را با قیمتی حدود 8.83 دلار می فروشند در حالی که در آمریکا شما برای هر قرص نان 4.90 دلار می پردازید.

اوسلو

مرکز نروژ در مکان سوم فهرست گران ترین شهرهای جهان قرار گرفته است، اما زمانی که صحبت از هزینه های حمل و نقل عمومی به میان می آید اوسلو از تمامی رقیبان بالاتر است. قیمت میانه یک بلیط مترو 5.12 دلار است که بیش از دو برابر قیمت آن در نیویورک است.

زوریخ

زوریخ به لطف دستمزدهای بالای افراد در آن، در این فهرست در مکان پنجم قرارگرفته است. نزدیک به یک چهارم ساکنین این شهر در بانک یا سیستم سرمایه گذاری فعالیت می نمایند. اما آیا به واقع این علت قیمت 15 دلاری یک همبرگر است؟ به علاوه به نظر می رسد که زوریخ دارای بالاترین هزینه برای تفریح و تفریح است.

سیدنی

هزینه های زندگی در استرالیا در حال افزایش است و این همان علتی است که سیدنی را در مکان ششم این فهرست قرار داده است. به طور نسبی خانه های خالی کمی در شهر وجود دارد که سبب شده است مردم برای اجاره یک آپارتمان لوکس و دو خوابه ماهیانه مجبور به پرداخت بیش از 2500 دلار شوند.

ملبورن

شهر ملبورن که در تعقیب سیدنی در این فهرست قرار گرفته است به عنوان قابل سکونت ترین شهر در جهان شناخته شده است، اما زندگی در این شهر ایده آل هزینه هایی را هم در پی دارد. به عنوان مثال یک پاکت سیگار در ملبورن حدود 19 دلار قیمت دارد در حالی که در آمریکا نرخ یک پاکت سیگار 5.50 دلار است.

ژنو

دومین شهر از سوییس که در این فهرست جای گرفته است ژنو نام دارد. قیمت یک فنجان قهوه در آن 6.52 دلار است . شاید جالب باشد که بدانید ژنو گران ترین شهر از لحاظ داشتن یک ساندویچ در یک کافه است. میانه قیمت این ساندویچ 32.60 دلار است.

کپنهاک

کپنهاگ آخرین شهر اروپایی این فهرست است. یک فنجان قهوه در آن حدود 6 دلار قیمت دارد. این گزارش عنوان می نماید شهرهای اروپایی که از یورو استفاده نمی نمایند مانند کپنهاگ، زوریخ، ژنو و اوسلو از همسایگان اروپایی خود که از یورو استفاده می نمایند گران تر هستند.

هنگ کنگ

جزیره هنگ گنگ به علت هزینه های بالای اجاره در این فهرست قرار گرفته است. اگر هر فوت مربع (0.09 مترمربع) را در نیویورک با قیمتی در حدود 1393 دلار می توانید داشته باشید در هنگ گنگ برای داشتن هر فوت مربع باید چیزی حدود 11 هزار دلار بپردازید.

سئول

آخرین شهر این فهرست ده تایی مرکز کره جنوبی یعنی شهر سئول است. تا 5 سال پیش سئول در فهرست 50 کشور گران جهان قرار داشت اما علت این که اکنون در بین ده کشور گران قرار گرفته است قیمت های بالای خوار و بار در این شهر است. خوار و بار در سئول تقریبا 50 درصد گران تر از خوار و بار در نیویورک است. قیمت میانه یک قرص نان 13.91 دلار است.

منبع: کجارو / allday.com
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1882

به "زندگی در گران ترین شهرهای جهان چگونه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی در گران ترین شهرهای جهان چگونه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید