روزهای کرونایی و گردشگری مجازی بچه ها

به گزارش آسمان فارس، بعضی از فعالیت های مرتبط با سفر مجازی، یادگیری و فعالیت های علمی بچه ها در ذیل ذکر شده است:

روزهای کرونایی و گردشگری مجازی بچه ها

تورهای مجازی بچه ها

بسیاری از مکان ها از جمله موزه های جهان، با توجه به محدودیت های کرونایی به منظور کاهش شیوع بیماری تورهای مجازی ارائه می نمایند و بچه ها می توانند از خانه به منابع آموزشی این کلاس جهانی درباره علم، هنر و تاریخ دسترسی داشته باشند. والدین به همراه بچه ها خود می توانند در مجموعه عظیم آثار هنری و آثار باستانی موزه لوور پاریس یا موزه هنر توکیو فوجی گردش نمایند و درباره فسیل های دایناسورها، ماکت های سه بعدی حیوانات و شهاب سنگ های درخشان آنالیز دقیق داشته باشند. به مجموعه منابع آموزشی آنلاین برای بچه ها توجه داشته باشید؛ با سفر مجازی می توانید به ایستگاه فضایی بین المللی بروید و با پخش فیلم های آموزشی از مرکز فضایی کندی (محل پرتاب سفینه ها و موشک های فضایی ناسا) در شبکه های اجتماعی به سوالات بچه ها خود درباره زندگی در فضا پاسخ دهید.

آشنایی با موسیقی کشورهای دیگر

بعد از آشنایی بچه ها با موسیقی دیگر کشورها می توانید از بچه ها بخواهید تا موسیقی کشورهای دیگر را تشخیص دهند.

قصه گویی مجازی و آشنایی با دیگر فرهنگ ها

اگر می خواهید بچه ها اندکی از صفحات نمایشی فاصله بگیرند، از آنان بخواهید تا نقاط مختلف جهان را از روی کتاب کشف نمایند. خواندن، روشی عالی برای یادگیری در خصوص فرهنگ های دیگر، بهبود سواد و ایجاد همدلی با دیگران است. گوش دادن به کتاب های صوتی نیز برای بچه ها فعالیتی جذاب است. همچنین می توانید به طور مجازی بچه ها را به تور مجازی قصه گویی بفرستید.

کاردستی

فرزندان خود را به چالش بکشید تا سازه های معروف را با موادی مانند خاک رس، لگوهای بازی و مقوا بسازند. همچنین می توانید تورهای مجازی برای دیدن معماری های عجیب جهان داشته باشید تا بچه ها برای ساخت، از آنها نمونه برداری نمایند.

یادگیری زبان جدید

اگر در حال حاضر، امکان سفر فراهم نیست، می توانید خانواده خود را برای تعطیلات عظیم بعدی آماده کنید. یادگیری یک زبان خارجی می تواند انواع فعالیت های سرگرم نماینده برای بچه ها را تحریک کند، به عنوان مثال، عبارات ساده مانند سلام و تشکر را به زبان های مختلف به آنان آموزش دهید.

سفر غذایی

یکی از بهترین قسمت های سفر، امتحان غذای سایر کشورها و فرهنگ هاست. پس می توانید دستور غذاهای مختلف را امتحان و از بچه ها بخواهید در پخت غذا به شما یاری نمایند این موارد می تواند تجربه چشیدن غذاهای مختلف برای بچه ها را فراهم کند و همچنین با شرکت در کلاس های آشپزی آنلاین، از آشپزی لذت ببرید.

طبیعت گردی

فعالیت های طبیعت گردی زیادی برای بچه ها وجود دارد؛ شناخت پرندگان در حیاط یا بالکن خانه می تواند برای بچه ها جذاب باشد، همچنین شناسایی گل ها، درختان و گیاهان اطراف خانه نیز برای آنان لذت بخش است. کوشش کنید تا کاشتن گل ها را به بچه ها آموزش دهید. البته در زمان کاهش محدودیت ها می توانید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به همراه بچه ها در پارک محلی خود قدم بزنید و از طبیعت لذت ببرید.

آموزش سفرهای مسئولانه به بچه ها

همواره اعتقاد داشته ایم که بچه ها باید از سنین پایین به سفر و مسافرت بروند. سفر یکی از بهترین روش ها برای همه افراد (پیر و جوان) در دستیابی به درک بیشتر از کشورها و فرهنگ های دیگر است. بچه ها را در مراحل برنامه ریزی تعطیلات خود شرکت دهید و همچنین درباره تاثیرات خوب و بد سفر با آنان تبادل نظر کنید.

بعضی از روش هایی که می توانیم به فرزندان یاری کنیم تا یک مسافر مسئول باشند در ذیل آمده است.

راستا

سعی کنید راستا مستقیم به مقصد را انتخاب کنید و با بچه ها درباره تاثیرات زیست محیطی سفر و به ویژه سفرهای هوایی گفت وگو کنید. جبران انتشار کربن در سفرهای هوایی را در نظر بگیرید و سعی کنید سفرهای نزدیک به مبدا را انتخاب کنید.

مقصد

انتخاب بعضی از مقاصد برای سفرهای تابستانی بعید است و باید سوابق منطقه انتخابی را درباره حقوق بشر، رفتار با حیوانات و حفاظت از مناطق طبیعی آنالیز کنید. البته سفر به مناطقی که در شرایط محیط زیستی خوبی نیستند نیز می تواند جنبه آموزشی محیط زیستی برای بچه ها داشته باشد و بحث و تبادل نظر درباره موارد مرتبط را ایجاد کند.

مجری تور

اگر سفر خود را به صورت تور انجام می دهید، اطمینان حاصل کنید که برگزارنمایندگان تور درباره گردشگری مسئولانه تعهد داشته باشند و سفرهای پایدار و مسئولانه را ارتقاء دهند.

روش تفکر

بچه ها را وادار به تفکر درباره انتخاب مقصد مورد نظر، فرهنگ و شیوه زندگی منطقه کنید. روش هایی را در نظر بگیرید که می توانید با مردم محلی در مقصد مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید و با این کار همه خانواده درک بهتری از آن مکان و افراد آن پیدا خواهند کرد.

یادگیری زبان منطقه

کل خانواده را درگیر یادگیری چند کلمه زبان محلی کنید.

سنت های محلی

قبل از سفر با بعضی از آداب و رسوم محلی، جشنواره های سنتی که می توانید در آن شرکت کنید، آشنا شوید، زیرا روش عالی برای تجربه دیگر فرهنگ هاست.

خرید محلی

محصولات و کالاهای محلی را خریداری کنید. با انجام این کار، به پشتیبانی جوامع محلی یاری خواهید کرد. این مساله در خصوص محل اقامت نیز صدق می نماید.

شناخت فرهنگ و سنت های محلی

به فرهنگ ها و سنت های محلی احترام بگذارید، اطمینان حاصل کنید که بایدها و نبایدهای مقصد را می دانید. برای بچه ها این موارد گاهی جذاب است؛ به عنوان مثال، قبل از ورود به رستورانی ژاپنی باید کفش های خود را درآورید و یا در نپال زمان سلام کردن دست خود را بالا ببرید.

کاهش مصرف، استفاده مجدد، بازیافت

سعی کنید ردپای خود در طبیعت را به حداقل برسانید. استفاده از بطری آبی که دوباره قابل استفاده است و اطمینان از دورریختن زباله ها به درستی می تواند برای بچه ها بسیار مفید باشد.

مراقبت از محیط طبیعی

ایسنا نوشت، با بچه ها درباره اهمیت مراقبت از محیط طبیعی گفت وگو کنید. در زمان بازدید از باغ وحش، آکواریوم یا پارک ملی مکانی را انتخاب کنید که از حفاظت و آموزش حیوانات حمایت می نماید.

منبع: گردشبان
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1629

به "روزهای کرونایی و گردشگری مجازی بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزهای کرونایی و گردشگری مجازی بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید