راز سر های فشرده و کوچک شده قبیله ای در آمازون!

به گزارش آسمان فارس، قبیله شوار در آمریکای جنوبی در بخش شمال غربی آمازون زندگی می کردند و یکی از وحشی ترین قبایل تاریخ لقب گرفته اند.

راز سر های فشرده و کوچک شده قبیله ای در آمازون!

محققان اکوادور در حال مطالعه سر کوچک شده یک جنگجو آمازون هستند. به این امید که پرده از اسرار این سنت هولناک در آمریکای جنوبی در دوران قبل از فتح اسپانیا بردارند. با این مطلب از خبرنگاران همراه باشید تا با راز سرهای فشرده و کوچک شده قبیله ای در آمازون آشنا شوید.

آنچه در نگاه اول برای شما ممکن است به نظر برسد این است که سر یک عروسک کوچک است. اما در واقع سر یک فرد بالغ است که به جنگجویی کهن از قبایل آمازون تعلق دارد که در دوران خود دارای جایگاه و قدرت ویژه ای بوده است.

قبیله شوار و راز سرهای فشرده

این سر کوچک در حال آنالیز دقیق به وسیله محققان اکوادور است. که در پی کشف اسرار سنت کوچک نمودن سر هستند. کاری که بومیان باستانی مردم شوار با سر های دشمنان خود قبل از فتح آمریکای جنوبی به وسیله اسپانیایی ها، انجام می دادند.

در خصوص این عمل وحشتناک این قبیله وحشی هنوز چیز های زیادی وجود دارد که باید آموخت. بنابراین محققان نمونه های DNA را از سر فشرده، پیش از نمایش در موزه پامپونجو گرفتند، اما هنوز تاریخ دقیقی از قدمت این سر مشخص نشده است.

واتیکان از این سر که به تسانا معروف است به مدت یک قرن نگهداری کرد و دو سال پیش آن را به اکوادور بازگرداند.

مراسمی برای فشرده کردن سر

لازم به ذکر است فرآیند کوچک کردن سر دشمن تسانا شش روز به طول می انجامید و با مراسم های مختلفی همراه بود. آن ها ابتدا سر را از هر آنچه زائد به نظر می رسید پاک می کردند. گوشت و چربی را که فسادپذیر است از آن جدا می کردند و سپس سر را درون ظرفی ریخته و می جوشاندند تا کوچک گردد. در نهایت آن را با مواد خاصی پر می کردند و آن را با استفاده از سنگ ها و ماسه های داغ خشک می کردند تا خصوصیات و خطوط صورت حفظ گردد.

باستان شناسان می گویند که سر های کوچک شده یک غنیمت جنگی برای قبایل شوار به شمار می رفتند که معتقد بودند با کوچک کردن سر های دشمنان، روح آنان داخل سر ها حبس می گردد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ساده ترین روش تشخیص برنج ایرانی اصل را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 مهر 1401 بروزرسانی: 8 مهر 1401 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2076

به "راز سر های فشرده و کوچک شده قبیله ای در آمازون!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز سر های فشرده و کوچک شده قبیله ای در آمازون!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید