دستگیری جاعل اینترنتی مدارک تحصیلی در یزد

به گزارش آسمان فارس، رییس پلیس فتا استان یزد گفت: فردی 27 ساله که به صورت غیرقانونی اقدام به صدور مدارک تحصیلی می کرد، در روند آنالیز پرونده پولشویی شناسایی و دستگیر شد.

دستگیری جاعل اینترنتی مدارک تحصیلی در یزد

به گزارش خبرنگاران، سرهنگ مرتضی ابوطالبی در تشریح این خبر اظهار کرد: حدود یک ماه پیش جوانی 27 ساله با موضوع سوء استفاده از کارت های بانکی و سیم کارت افراد شناسایی و دستگیر شد که در حین آنالیز ادله دیجیتال مکشوفه وی، کارشناسان این پلیس با مواردی از مدارک تحصیلی روبرو شدند که با آنالیز بیشتر و اخذ اعترافات متهم تعیین شد که اقدام به جعل مدارک نیز نموده است، با هماهنگی مرجع قضائی، تحقیقات تخصصی کارشناسان این پلیس برای آنالیز موضوع آغازشد.

وی اضافه کرد: در مراحل تحقیقات پلیس و احضار افرادی که مدرک تحصیلی برای آنها صادر شده بود، مدعی بودند که متهم با اخذ دو میلیون تومان برای جعل مدرک لیسانس با رشته های مورد نیازشان از آنها اقدام به صدور این مدارک نموده است.

رییس پلیس فتا استان یزد گفت: عموم مردم توجه داشته باشند که تهیه و ارائه مدارک جعلی برای آنها تبعات غیرقابل جبرانی به همراه دارد، از جمله در هنگام استخدام و همچنین اگر افراد با این مدارک جعلی اقدام به ثبت نام در دانشگاه نمایند پس از استعلام از آموزش و پرورش تعیین شده مدرک جعلی بوده و تمام سوابق تحصیلی آنها باطل می گردد.

سرهنگ ابوطالبی اعلام کرد: از همه کاربران فضای مجازی تقاضا داریم در صورت روبروه با موارد مشکوک آن را به وسیله سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 403

به "دستگیری جاعل اینترنتی مدارک تحصیلی در یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری جاعل اینترنتی مدارک تحصیلی در یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید