جنوب گردی، گشتی میان جاذبه های خیال انگیز قشم

به گزارش آسمان فارس، مدتی ست که طبیعت گردی به یکی از ژانر های سفری محبوب تبدیل شده است. آن هایی که کوله هایشان را برمی دارند و به دل جاده می زنند، طبیعت گردانی که به مناطق ناشناخته می فرایند و شب را در دل طبیعت سپری می کنند، تجربه های بسیار ارزشمند و جالبی به دست می آورند که احساس قدرت و کنجکاوی شان را تقویت می کند.

جنوب گردی، گشتی میان جاذبه های خیال انگیز قشم

در میان سفر های طبیعت گردی، سفر به جنوب خودش یک شاخه و دسته جدا پیدا کرده و جنوب گردی حالا به یکی از پرطرفدارترین انواع سفر تبدیل شده است.

جنوب، این منطقه خیال انگیز و روح بخش، یکی از بهترین مقصد های گردشگری برای طبیعت گردان است. جاذبه های این سرزمین آنقدر زیاد است که حتی اگر یک ماه هم از کار و بارمان بزنیم و در آنجا بمانیم، باز هم نمی توانیم ادعا کنیم همه جاذبه هایش را دیده ایم. با این حال برای آن ها که عاشق سفر به جنوب هستند، مناطقی هست که دیدن شان اولویت دارد و اگر بخواهند جنوب گردی شان را کامل کنند، حتما باید این جاذبه های طبیعی را ببینند. در ادامه با این جاذبه ها بیشتر آشنا شوید.

دره ستارگان، دره ای با اشکال خیالی

قدم برداشتن در دره ستارگان، مرور داستان های خیالی ای ست که درباره شیوه پیدایش این جاذبه دهان به دهان چرخیده است. داستان های شکل گیری این دره بسیار زیاد است، اما یکی از معروف ترین آن ها این است که در گذشته به علت برخورد ستاره های بزرگ با این قسمت از زمین، خاک منطقه بالا آمده و به همان شکل خشک شده است. البته از نظر علمی، این دره بر اثر فرسایش ناشی از آب های سطحی، بارش های رگباری فصلی و طوفان ها در گذر زمان به وجود آمده است.

شکل های جالبی که در دره ستاره ها به چشم می خورند، قدرت خیال پردازی انسان را تقویت می کنند. در آنجا هرکس با چشم خود اشکالی را می بیند که شاید دیگری نبیند. این دره را جزء عجایب هفت گانه قشم برمی شمارند. اقامت شبانه در این دره زیبا شاید کمی دور از تصور باشد و کار معمولی به نظر نرسد، اما با دریافت مجوز از ژئوپارک قشم و اقامت در آن، خودتان را به تماشای آسمانی پر از ستاره های دنباله دار مهمان می کنید.

جزایر ناز، سکوتی محصور در صخره ای سنگی

اگر در بازی های کامپیوتری قدیمی، شخصیت قهرمان بازی می توانست با ماشین به وسط آب برود و چیزیش نشود، حالا شما هم می توانید این تجربه را به دست بیاورید و این قدرت را در واقعیت تجربه کنید. در قشم جزیره ای به نام جزایر ناز وجود دارد که هنگام جزر و پایین رفتن ارتفاع آب دریا می توانید پیاده یا با ماشین، خودتان را به خشکی وسط دریا برسانید. بعد از رسیدن به خشکی می توانید با خیالی آسوده روی صخره آنجا بنشینید و به صدای موج های کوتاه آب و پرندگان آزاد گوش کنید.

لذت بردن از سکوت در جزایر ناز

آرامش و سکوتی که از خلوت کردن در این جزیره نصیب تان می شود را در هیچ کجای دیگر نمی توانید تجربه کنید. این جزیره شبیه یک سرزمین جا مانده از زمین است و انگار هیچ نشانی از عبور و مرور انسان در آن دیده نمی شود.

تنگه چاهکوه، اثری هنری ساخته طبیعت

کشف اشکال گوناگون در تنگه چاهکوه

تنگه چاهکوه شبیه یک کتاب تصویرسازی ست که هنرمندی خلاق، تصویر های زیادی را در آن کشیده است. قوه تخیل اولین چیزی ست که در کشف الگو های منظم و نامنظمِ اشکال تنگه به کار می آید. سنگ های تراشیده شده این جاذبه انگار کار دست هزاران هنرمند است که با دقت آن ها را خلق کرده اند. درک اینکه تمام این تصاویر و اشکال بدون دخالت دست انسان و تنها به علت باران و فرسایش به وجود آمده اند، واقعا سخت است.

برای طبیعت گردان و کسانی که عاشق ماجراجویی اند، دیدن این جاذبه حس و حال عجیبی دارد. هر لحظه قدم برداشتن در دره چاهکوه، دیدن اشکال جدیدتر و بیشتر لذت بردن است. برای سفر به جنوب خودتان را آماده کنید و قبل از رفتن، نکات سفر و باید ها و نباید های سفر به این دره اسرارآمیز را در سفرزون بخوانید.

منبع: برترین ها
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1070

به "جنوب گردی، گشتی میان جاذبه های خیال انگیز قشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنوب گردی، گشتی میان جاذبه های خیال انگیز قشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید