تحول در طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته توسط کانکس راکو

به گزارش آسمان فارس، کانکس و کیوسک های خدمات شهری از مواردی در مبلمان شهری هستند که علاوه بر داشتن ظاهری زیبا بایستی از مواد درجه یک و مقاوم به زلزله ساخته شوند. شرکت کانکس راکو با استفاده از طراحان مجرب و مواد اولیه مناسب تحولی جدید در عرصه ارائه کانکس در سراسر کشور ایجاد نموده است.

تحول در طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته توسط کانکس راکو

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ حرفه ای از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

کانکس و کیوسک های خدمات شهری همیشه مانند عضوی از فضا و مبلمان شهری در میان مردم وجود داشته اند.بعضا کاربری این کانکس ها کیوسک های خدماتی و مطبوعاتی و یا ایستگاه های پلیس محله می باشد. با رشد جمعیت و گسترش شهرها کاربری های جدیدی برای این سازه های پیش ساخته در همه جای دنیا پدید آمد که نمونه های شاخص آن فست فودها و کافی شاپ های سیار ، ایستگاه های خدمات اجتماعی و فوریتی هستند.

در کشور ما نیز گروه مهندسین راه تلاش با نام تجاری کانکس راکو اقدام به طراحی و فراوری کانکس با شیوه ای نوین کرده اند که این گروه توانسته برای هرکاربری محصول مجزا با ویژگی های منحصر به فرد فراوری کند. استفاده از محصول مجزا با ویژگی خاص به این دلیل بوده که بحث کارایی و دوام در کنار زیبایی امروزه موضوعی مهم قلمداد می شود. این سازه ها در جایی نصب می شوند که محل رفت و آمد شهروندان و گردشگر ها بوده و اگر به زیبایی ظاهری آنها توجه نشده باشد موجب مخدوش شدن نمای شهری در ذهن مخاطبین می شود.

کانکس راکو برای این منظور از روش طراحی و بررسی سه بعدی محصول در مرحله پیش فراوری استفاده می نماید که طرح آن را مهندسین طراح متشکل از معماران و طراحان صنعتی پدید آورده و پس از عبور از فیلتر های فنی و برطرف نقوص احتمالی به سالن فراوری ارجاع می دهند. در این روش هم نتیجه کار قبل از اجرا و هزینه های بالای مربوط به آن معین شده و هم بررسیی درباره قیمت کانکس حاصل می شود. به دلیل طراحی اولیه، از نظر مالی اجرای طرح مقرون بصرفه بوده و خریدار نیز به راحتی متناسب با بودجه خود بتواند سازه مورد نظر خود را خریداری نماید.

مزایای استفاده از کانکس

مزایای کانکس فقط به سرعت اجرا و کاهش هزینه ها ختم نمی شود و یکی دیگر از مهم ترین مزیت های آن مقاومت آنها در برابر زلزله می باشد. همانگونه که میدانیم مقاومت یک سازه در هنگام زلزله با وزن آن رابطه معکوس دارد به این معنی که هرچه وزن سازه بیشتر باشد مقاومت آن در برابر زلزله کمتر و امکان تخریب آن بیشتر است.

از این رو در طراحی و ساخت کانکس از سازه و مصالح سبکی استفاده می شود که در هنگام زلزله بخوبی از خود واکنش نشان داده و با موج زمین لرزه همسو می شوند که این قابلیت از تخریب سازه جلوگیری می نماید و حال آنکه در صورت تخریب نیز به علت سبک بودن مصالح مصرفی در آن ، آوار آن برای انسان تهدید جانی محسوب نمی شود. حال آنکه سازه هایی که با مصالح بنایی ساخته می شوند وزن خیلی بیشتری داشته و همین امر باعث تخریب آن در هنگام زمین لرزه شده و آوار آن نیز برای ساکنین بسیار خطر ناک و تهدید جانی محسوب می شود.

قابلیت ترمیم و بازسازی ساده و با هزینه های کم نیز یکی دیگر از مزایای کانکس محسوب می شود به این ترتیب که بعد از استفاده از آن و در صورتی که اگر بخش از آن چه در بدنه خارجی و یا چه در بدنه داخلی و متعلقات سازه احتیاج مند تعمیر یا تعویض باشد به راحتی می توان هر بخش را جداگانه و با هزینه های بسیار کم بازسازی و تعمیر نمود و سازه را مانند روز اول نو و سالم کرد.

مواد اولیه کانکس چیست؟

مواد اولیه کانکس متغیری است که به معینات فنی و روش اجرای آن بستگی داشته و با معین شدن نوع سازه می توان مصالح مورد احتیاج را تهیه نمود. اما در کل استفاده از تیر آهن برای شاسی ، پروفیل های آهنی ، پانل های آماده در روش پانلی و یا ورق ها و پوشش های خارجی در روش های دیگر ، عایق جداره ها ، درب و پنجره ها ، سیستم سیم کشی و روشنایی ، دیوار پوش داخلی ، حفاظ درب و پنجره ها ، ضد زنگ ، الکترود ، پیچ و پرچ ، آبرو و یا فلاشینگ جز اجزای اصلی تشکیل دهنده کانکس می باشند که بنا به معینات فنی نوع و ضخامت و همچنین کیفیت آنها معین می شود.

منبع: setare.com
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1336

به "تحول در طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته توسط کانکس راکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحول در طراحی و ساخت سازه های پیش ساخته توسط کانکس راکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید