برخواه آخرین وضعیت تیم ملی وزنه برداری را تشریح کرد

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، محمدحسین برخواه درباره وضعیت تیم ملی ایران در مسابقات جهانی وزنه برداری گفت: اولین جلسه تمرینی را امروز (شنبه) با حضور کلیه اعضای تیم برگزار کردیم. خداراشکر همه ملی پوشان از وضعیت خوبی برخوردار هستند و خیلی امیدوار به کسب نتایج خوب در این مسابقات هستیم.

برخواه آخرین وضعیت تیم ملی وزنه برداری را تشریح کرد

وی درباره وضعیت وزنه برداران تیم ملی, فزود: خداراشکر بچه ها وضعیت خوبی دارند. ما برای بچه هایی که اواخر هفته مسابقه دارند، فردا یک تمرین نسبتاً سنگینی را خواهیم داشت و ان شالله امیدوارم تمرین فردا هم به بهترین نحو انجام گردد و بچه ها با بهترین شرایط خوبی روی تخته حاضر شوند. وضعیت نفرات خوب و همان طور که گفتم به کسب نتایج خوب امیدوار هستیم.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران درخصوص وضعیت حسین سلطانی که فردا به عنوان نخستین نماینده ایران در دسته 73 کیلوگرم روی تخته می رود، عنوان نمود: این اولین حضور سلطانی در تیم ملی بزرگسالان است. این وزنه بردار با 19 سال طبیعتاً کار دشواری را دارد. سال آینده هم این وزنه بردار در رده سنی جوانان حضور خواهد داشت و ان شالله بتواند همانطور که در رده های پایه موفق بود در این مسابقات نیز خیلی خوب و پر قدرت ظاهر گردد و بتواند نماینده شایسته ای برای ایران باشد. به هرحال همین که بتواند رکوردهای تمرینی اش را تکرار کند و بتواند برای تیم امتیازات خوبی بگیرد، این برای ما کفایت می نماید.

برخواه در مورد اینکه پیش از این قرار بوده تیم ملی ایران در این مسابقات 10 نماینده داشته باشد، اما چرا با 8 وزنه بردار به مسابقات دنیای اعزام شده است، گفت: اوایل مردادماه لیست مقدماتی برای شرکت در مسابقات را به فدراسیون دنیای اعلام کردیم. پیش بینی می کردیم که برخی از نفرات شاید نخواهند در مسابقات دنیای حضور پیدا نمایند برای همین ما تعداد بیشتری از لیست در اردوها حضور داشتند. هدف از حضور این وزنه برداران در ماه های شهریور, مرداد و مهر فقط حضور در مسابقات قهرمانی دنیا بود.

وی ادامه داد: طبیعتاً باید اسامی این نفرات از طرف کمیته روابط بین الملل فدراسیون به روزرسانی می شد و در سیستم آدامز فدراسیون دنیای که مربوط به ضد دوپینگ است نام آنها وارد می شد که متاسفانه این کار در آن مقطع زمانی انجام نشد. اواخر مرداد ماه و در تاریخ چهاردهم آگوست اسامی این نفرات خصوصاً همایون تیموری و علیرضا سلیمانی به سیستم فدراسیون دنیای وارد شد، درحالی که آن زمان کار از کار گذشته بود و دیگر دیر شده بود.

وی درخصوص اینکه آیا نفرات غایب در مسابقات دنیای شانس کسب مدال داشته اند یا خیر، گفت: علیرضا سلیمانی وضعیت خوبی داشت. البته محمد زارعی هم در اویل سال در اردو حضور داشت و دوباره شهریورماه به اردو اضافه شد که این وزنه بردار نیز عملاً از حضور در مسابقات به دلیل دیر ارسال شدن اسامی به فدراسیون دنیای باز ماند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 140

به "برخواه آخرین وضعیت تیم ملی وزنه برداری را تشریح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخواه آخرین وضعیت تیم ملی وزنه برداری را تشریح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید