بارش شهابی درخشان در آسمان مشاهده شد

به گزارش آسمان فارس، یکی از زیباترین بارش های شهابی کیهان از آسمان زمین به خوبی با چشم غیر مسلح دیده شد.

بارش شهابی درخشان در آسمان مشاهده شد

به گزارش خبرنگار فناوری خبرنگاران، بارش شهابی برساوشی که توسط بقایای ستاره دنباله دار سوئیفت-تاتل ایجاد شده است، از اواخر ماه ژوئیه آغاز شده و در ساعات ابتدایی 12 آگوست به اوج خود رسید.

بارش شهابی برساوشی به علت سرعت بالا یکی از زیباترین بارش های شهابی سال به شمار می رود. با این حال، بارش سال جاری در زمانی که موقعیت ماه مناسب نیست صورت می گیرد (ماه در یک چهارم آخر دوره خود است) و قابلیت دیدن شهاب سنگ ها را کاهش می دهد. اما این بارش آنقدر شهاب های درخشان و توپ های آتشین دارد که همچنان دیدن این آتش بازی طبعیت را ارزشمند می نماید.

چرا به آن بارش شهابی برساوشی می گویند؟

همه شهاب سنگ هایی که مربوط به یک بارش خاص هستند مدار مشابه دارند و به نظر می رسد از یک مکان کیهانی به نام منبع شهاب آمده اند. بارش شهاب سنگ نیز اسم خود را از مکان این منبع می گیرد. منبع بارش شهابی برساوشی در صورت فلکی پرسئوس است. همچنین بارش شهابی جوزایی که در هر دسامبر قابل رویت است نیز از صورت فلکی جوزا سرچشمه می گیرد.

چگونه می گردد این بارش ها را دید؟

اگر هوا ابری نباشد در یک مکان کاملا تاریک و بدون نور می توانید این بارش ها را با چشم غیرمسلح و بدون هیچ ابزار خاصی مشاهده کنید. شهاب ها کاملا در آسمان قابل مشاهده هستند و نیازی نیست که به جهت خاصی دقت کنید.

در حالیکه به آسمان پر از شهاب نگاه می کنید باید بدانید که همه این شهاب سنگ ها مربوط به بارش شهابی برساوشی نیستند و بعضی از آن ها شهاب سنگ های پس زمینه ای پراکنده اند. باید توجه داشته باشید که شهاب سنگ های بارش برساوشی از دیگر شهاب سنگ ها سرعت بیشتری دارند.

همچنین بدانید که حداقل به اندازه 30 دقیقه پیش از بارش باید در تاریکی باشید تا چشمان تان به آن عادت نموده و به خوبی بارش را ببینید. اصلا به تلفن هوشمند خود نگاه نکنید، زیرا نور تلفن بر دید شما در شب تاثیر خواهد داشت و تعدا شهاب سنگ های کمتری را خواهید دید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1160

به "بارش شهابی درخشان در آسمان مشاهده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش شهابی درخشان در آسمان مشاهده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید