امیدواری روسیه به حمایت کشورها از قطعنامه کنترل تسلیحات

به گزارش آسمان فارس، دیپلمات روس گفت: پیش نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره تقویت توافقات موجود درباره کنترل تسلیحات در کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل با اعتراض اساسی روبرو نشده و امکان حمایت قابل توجه از آن وجود دارد.

امیدواری روسیه به حمایت کشورها از قطعنامه کنترل تسلیحات

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آندری بلویوسف معاون نماینده دائم روسیه در مقر سازمان ملل و دیگر سازمان های بین المللی در ژنو در مصاحبه با خبرگزاری نووستی اعلام نمود که طرح پیش نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره تقویت و توسعه توافقات اجرا شده در باره کنترل تسلیحات که به کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل ارائه شده، هنوز با اعتراض اساسی از سوی هیئت های نمایندگی روبرو نشده است.

این دیپلمات روس گفت: کارهای برنامه ریزی شده در این باره ادامه دارد. طرف روسی در حال اجرا رایزنی های لازم در این باره است و ما امیدواریم که این قطعنامه مورد حمایت قابل توجه قرار بگیرد، برای اینکه تاکنون هیچ اعتراض اساسی به این سند نشده است.

وی اضافه کرد: اکثر کشورها به خصوص کشورهای در حال توسعه از مواضع روسیه در این باره حمایت می نمایند.

در این قطعنامه این خبرگزاری با محتوای آن آشنا شده، یادآوری شده که هدف از تصویب آن همبستگی جامعه جهانی برای حفظ و بهبود سیستم های مورد توافق موجود درباره کنترل تسلیحات است. این قطعنامه از کشورهای عضو سازمان ملل خواسته تا به طور کامل به توافقات موجود در باره کنترل تسلیحات، خلع سلاح و عدم گسترش پایبند باشند. در این سند همچنین اهمیت اقدامات مضاعف برای تقویت اعتماد در این زمینه مورد تاکید قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 582

به "امیدواری روسیه به حمایت کشورها از قطعنامه کنترل تسلیحات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواری روسیه به حمایت کشورها از قطعنامه کنترل تسلیحات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید