افغانستان در مورد علت تعطیلی سفارت پاکستان در کابل تحقیق می کند

به گزارش آسمان فارس، وزارت خارجه افغانستان در واکنش به متوقف شدن صدور ویزا توسط سفارت پاکستان در کابل به دلیل مسائل امنیتی دستور تحقیق در این زمینه را صادر کرد.

افغانستان در مورد علت تعطیلی سفارت پاکستان در کابل تحقیق می کند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از داون نیوز، وزارت خارجه افغانستان در واکنش به متوقف شدن صدور ویزا توسط سفارت پاکستان گفت: در این زمینه تحقیقات لازم صورت خواهد گرفت.

سخنگوی این وزارت خانه تاکید کرد: ما در جریان مسائلی که دیپلمات های پاکستانی از آن سخن می گویند نیستیم و دولت اسلام آباد تاکنون مکاتبه ای در این خصوص نداشته است.

وزارت خارجه افغانستان شرح داد: در مورد علت متوقف شدن صدور ویزا که دولت پاکستان آن را مسائل امنیتی ایجاد شده برای دیپلمات های پاکستانی عنوان کرده است تحقیق صورت خواهد گرفت.

از سوی دیگر دولت اسلام آباد با احضار کاردار سفارت افغانستان مراتب اعتراض خود نسبت به بازرسی های مکرر از دیپلمات های پاکستانی را اعلام کرده است.

صدور ویزا توسط سفارت پاکستان در کابل از روز گذشته به صورت کامل متوقف شد و اسلام آباد در این خصوص گفت: دولت افغانستان توانایی نظارت بر فعالیت های سازمان امنیتی خود را ندارد و نیروهای این سازمان دائما برای دیپلمات های پاکستانی مشکل ایجاد می کنند.

طی روزهای اخیر نیروهای مرزی دو کشور با هم درگیری هایی داشتند که موجب کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان دو کشور شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 590

به "افغانستان در مورد علت تعطیلی سفارت پاکستان در کابل تحقیق می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان در مورد علت تعطیلی سفارت پاکستان در کابل تحقیق می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید