ادامه آبگرفتگی در نقاط مختلف کارون ، ورود آب به محوطه بیمارستان سینا

به گزارش آسمان فارس، خبرنگاران/خوزستان فرماندار کارون با اشاره به ادامه آبگرفتگی در نقاط مختلف این شهرستان گفت: سطح آب در حال کاهش است اما هنوز آبگرفتگی ادامه دارد و نمی توان گفت که آب چه زمانی کاملا از شهرستان کارون تخلیه می گردد.

ادامه آبگرفتگی در نقاط مختلف کارون ، ورود آب به محوطه بیمارستان سینا

معصومه خنفری در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به ادامه آبگرفتگی معابر و بعضی منازل شهرستان کارون اظهار کرد: در کارون چند مشکل وجود دارد؛ در گذشته جهت طبیعی بارندگی ها به سمت رودخانه کارون بود اما در حال حاضر جاده ساحلی شهر، سدی در برابر خروج آب های سطحی به سمت رودخانه شده است.

وی اضافه نمود: همچنین در گذشته از محدوده منطقه گاومیش آباد تا منطقه گندم کار، یک تالاب قدیمی وجود داشت که مردم به تدریج در این محدوده خاک ریزی و ساخت و ساز نموده اند.

فرماندار کارون گفت: در طی زمان، این قسمت به دلیل اینکه تالاب بوده نشست نموده و در سیل سال جاری و بارندگی های اخیر به دلیل بالا آمدن سطح سفره های زیرزمینی، خاک هایی که مردم برای پر کردن تالاب از آن استفاده نموده بودند، شسته شده و سطح منطقه بیش از پیش پایین آمده است.

وی با اشاره به بالا آمدن سطح سفره های زیرزمینی آب در شهرستان کارون، توضیح داد: زیر موزاییک منازل آب بالا آمده و شرایط بسیار بد است.

خنفری در مورد ورود آب به بیمارستان سینا در بارندگی دو روز گذشته، گفت: آب وارد محوطه بیرونی بیمارستان شده اما وارد ساختمان نشده است و آب قسمت بیرونی در حال تخلیه است.

وی مطرح کرد: در حال حاضر تامین امکانات جهت تخلیه آب نسبت به روزهای اول بهتر است و شرکت های ملی حفاری، صنایع فولاد و توسعه نیشکر به منظور تخلیه آب در مناطقی از جمله گاومیش آباد، درویشیه، شکاره 3، قلعه چنعان و کوت عبدالله، شرکت های تعیین شهرستان کارون هستند.

فرماندار کارون اضافه نمود: با استفاده از دستگاه های مکنده و افزایش تعداد پمپ ها در حال مدیریت شرایط هستیم. سطح آب در حال کاهش است اما هنوز آبگرفتگی ادامه دارد و نمی توان گفت که آب چه زمانی کاملا از شهرستان کارون تخلیه می گردد.

خنفری مطرح کرد: احتمالا آب معابر تا روز شنبه تخلیه می گردد و بعید است که مدارس در این روز تعطیل اعلام شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 688

به "ادامه آبگرفتگی در نقاط مختلف کارون ، ورود آب به محوطه بیمارستان سینا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه آبگرفتگی در نقاط مختلف کارون ، ورود آب به محوطه بیمارستان سینا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید