اثربخشی واکسن های وارداتی آنالیز می گردد

به گزارش آسمان فارس، رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: اثر بخشی یک واکسن در جوامع مختلف و با توجه به فاکتورهایی مثل سن، نژاد، تغذیه و ... متغییر است.

اثربخشی واکسن های وارداتی آنالیز می گردد

به گزارش خبرنگاران ، علی اسحاقی اظهار کرد: اثرات واکسیناسیون بر تغییر الگوی پاسخ ایمنی و افزایش اثربخشی واکسن در ابعاد مختلف باید مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: نوع پاسخ یک واکسن خاص در جوامع مختلف با هم تفاوت دارد و علاوه بر این، عواملی مانند روش فرمولاسیون واکسن، سن، نژاد و تغذیه نیز در کارایی واکسن ها تاثیر دارد و آنالیز همه این عوامل به سادگی امکان پذیر نیست.

وی اضافه نمود: آنالیز واکسن های وارداتی احتیاج به تجهیزات و زیرساخت هایی دارد که در موسسه رازی با داشتن بخش هایی مانند فیزیک و شیمی، ایمونولوژی و کنترل کیفی، می توانیم ایمنی زایی واکسن های وارداتی را در ایران و جوامع مختلف آنالیز کنیم.

رئیس موسسه رازی از انجام پژوهش ها و آزمایش هایی در این مورد در موسسه اطلاع داد و گفت: در آنالیز تاثیر واکسن بر سیستم ایمنی، ضروری است مواردی همچون اجزای تشکیل دهنده و بازدهی واکسن آنالیز گردد که این موارد به ترتیب در بخش فیزیک و شیمی و کنترل کیفی موسسه رازی امکان پذیر است.

اسحاقی اضافه نمود: ایمنی زایی واکسن در محیط بدن از دیگر موارد موثر در آنالیز واکسن محسوب می گردد که با استفاده از دستگاه های جدید خریداری شده در موسسه رازی، این موارد را به دقت می توان آنالیز کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 396

به "اثربخشی واکسن های وارداتی آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثربخشی واکسن های وارداتی آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید