شروع عملیات گسترده حشد شعبی علیه داعشی ها در صحرای الانبار

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، قطری العبیدی از فرماندهان حشد شعبی در استان الانبار از عملیات گسترده برای تعقیب داعش و جستجوی دقیق مناطق غربی عراق برای یافتن تکفیریها اطلاع داد.

شروع عملیات گسترده حشد شعبی علیه داعشی ها در صحرای الانبار

وی اضافه نمود: نیروهای امنیتی فرماندهی عملیات الجزیره با حمایت نیروهای حشد شعبی و عشایری و با حمایت هوایی عملیات امنیتی گسترده ای را در مناطق وادی حوران و الحسینیات و مناطق مختلف در عمق صحرای غربی الانبار آغاز نموده اند.

العبیدی گفت: این عملیات با هدف تعقیب شبکه های داعشی و مناطقی که آنها سلاح خود را نگهداری می نمایند به ویژه پس از دریافت اطلاعاتی درباره تحرکات تروریستهای داعش برای انجام اقدامات تروریستی، رخ می دهد.

وی اظهار داشت: عملیات در دقایق اولیه آن مطابق اهداف از پیش معین شده و به خوبی پیش می رود.

نیروهای عراقی یکهفته قبل هم طی عملیاتی در صحرای منطقه الرطبه در غرب الانبار، شماری از تروریستهای داعش را به هلاکت رسانده بودند.

این در حالی است که قبلا هم سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اظهار داشت: مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به نیروهای مسلح عراق دستور داده است که مرزهای سوریه و عراق را به طور کامل کنترل نمایند. مرزهای سوریه و عراق بالغ بر 610 کیلومتر می گردد و اقدامات بزرگی از جانب حشد شعبی، وزارت دفاع و کشور در زمینه کنترل آن وجود دارد.

الخفاجی در ادامه از نقش ائتلاف بین المللی هم سخن گفت.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اظهار داشت: فرماندهی عملیات مشترک در راستای نصب برجهای دیده بانی و تجهیز آنها به جدیدترین ابزارهای رصد، برای کنترل مرزها حرکت نموده است.

وی گفت: این توانایی ها و امکانات به ما اجازه کنترل مرزها و خنثی سازی تحرکات تروریستها را می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1405

به "شروع عملیات گسترده حشد شعبی علیه داعشی ها در صحرای الانبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات گسترده حشد شعبی علیه داعشی ها در صحرای الانبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید