گوشی های سامسونگ با دوربین 440 مگاپیکسلی

به گزارش آسمان فارس، دیجیاتو نوشت: طبق شایعه ای نو، سامسونگ روی 4 سنسور دوربین پیشرفته نو کار می نماید که قدرتمندترین آن ها، سنسور 440 مگاپیکسلی HU1 خواهد بود. البته ظاهراً هیچ کدام از این سنسورها حداقل در آینده نزدیک برای گوشی های سامسونگ مورد استفاده قرار نمی گیرند.

گوشی های سامسونگ با دوربین 440 مگاپیکسلی

منبع گزارش امروز ادعا می نماید که کره ای ها این 4 سنسور نو را در اختیار سازندگان گوشی های هوشمند قرار می دهند و حتی شاید وارد صنایع دیگر هم شوند. به نظر می رسد این سنسورها قیمت بالایی خواهند داشت و شاید بعضی از آن ها در صنایعی مانند خودروسازی مورد استفاده قرار بگیرند.

دوربین 440 مگاپیکسلی سامسونگ وارد دنیای خودرو می گردد؟

قدرتمندترین سنسور سامسونگ، دوربین 440 مگاپیکسلی HU1 خواهد بود. اگرچه درحال حاضر استفاده از چنین سنسوری در دنیای گوشی های هوشمند کمی غیرمنطقی به نظر می رسد، اما چند سال پیش درباره سنسورهای 200 مگاپیکسلی هم چنین حسی داشتیم.

البته این احتمال وجود دارد که این سنسور 440 مگاپیکسلی برای دنیای گوشی های هوشمند توسعه پیدا نکند و هدف سامسونگ از توسعه آن، عرضه برای صنایع دیگر باشد. برای مثال این سنسور می تواند در صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار بگیرد؛ مخصوصاً در زمانی که درحال حرکت به سمت خودروهای خودران هستیم و به تجهیزات پیشرفته ای احتیاج داریم.

در کنار دوربین 440 مگاپیکسلی، سامسونگ روی سه سنسور دیگر هم کار می نماید. یکی از این سنسورها، 50 مگاپیکسلی GN6 یک اینچی با مقدار پیکسل 1.6 میکرومتر است که ظاهراً می خواهد وارد رقابت با دوربین 1 اینچی سونی IMX989 گردد. البته شایعه امروز می گوید سنسور سامسونگ به مقدار ای گران خواهد بود که در گوشی های این شرکت مورد استفاده قرار نمی گیرد.

سنسور بعدی، 200 مگاپیکسلی HP7 است که استفاده از آن در گوشی های سامسونگ منطقی به نظر می رسد. گزارش امروز می گوید سامسونگ در پی استفاده از این سنسور در گلکسی S25 اولترا بود، اما هزینه بالای ساخت آن باعث شد که کره ای ها از چنین تصمیمی منصرف شوند.

درنهایت با سنسور دوربین 320 مگاپیکسلی روبه رو هستیم که شاید روزی در گوشی های سامسونگ مورد استفاده قرار بگیرد. این احتمال وجود دارد که گلکسی S26 اولترا به این دوربین مجهز گردد، بنابراین چندین سال تا ورود آن به پرچمدارهای سامسونگ فاصله داریم.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 مرداد 1402 بروزرسانی: 28 مرداد 1402 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2212

به "گوشی های سامسونگ با دوربین 440 مگاپیکسلی" امتیاز دهید

1 کاربر به "گوشی های سامسونگ با دوربین 440 مگاپیکسلی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشی های سامسونگ با دوربین 440 مگاپیکسلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید