گلایه فرانسه از جاسوسی ماهواره روسیه

به گزارش آسمان فارس، وزیر دفاع فرانسه گفت، سال گذشته یک ماهواره روس با گوش های بزرگ به یک ماهواره فرانسوی نزدیک گردیده است تا از ارتباطات نظامی امن شنود کند.

گلایه فرانسه از جاسوسی ماهواره روسیه

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، خانم فلورنس پارلی، وزیر دفاع فرانسه با بیان اینکه این در حکم جنگ ستارگان است، از ماهواره روسی موسوم به لوچ-اولیمپ نام برد. به گفته این وزیر، ماهواره مذکور به ماهواره فرانسوی-ایتالیایی آتنا-فیدوس که سال 2014 پرتاب گردیده و برای ارتباطات نظامی امن و طراحی عملیات مورد استفاده قرار می گیرد، نزدیک شد.

او در سخنانی در شهر تولوز تاکید نمود: کوشش برای گوش دادن به حرف های یک کشور همسایه نه تنها دوستانه نیست بلکه جاسوسی به شمار می رود. این ماهواره خیلی نزدیک شد. آنقدر نزدیک شد که باور کنیم قصد جاسوسی از ارتباطات را داشته است. این جنگ ستارگان کوچک، متعلق به مدت ها پیش نبوده که در کهکشان راه شیری اتفاق افتاده باشد. همین سال گذشته، 36 هزار کیلومتر بالاتر از سرمان اتفاق افتاد. این ماهواره روسیه گوش های بزرگی دارد و شناخته گردیده است اما اندکی بی ملاحظه است.

این سخنان وزیر دفاع فرانسه جمعه در آژانس فضایی کشورش مطرح شد که ماهواره آتنا-فیدوس را مشترکا با آژانس فضایی ایتالیا فراوری نموده است. او گفت، فرانسه باید بتواند با تهدیدهای فضایی جدید شامل جاسوسی و روینمودهای خصمانه بالقوه از جانب قدرت های جهان مقابله کند. فلورنس پارلی قصد دارد تا اواخر سال جاری استراتژی دفاع فضایی کشورش را ارائه کند اما همچنان تاکید دارد که فرانسه به هماهنگی با متحدان اروپایی ادامه خواهد داد.

او گفت: فرانسه یک قدرت فضایی هست و باقی خواهد ماند. طرح های آمریکا برای تشکیل نیروی فضایی، حامل سیگنال های بسیار قدرتمندی بود؛ سیگنال رویارویی آتی، سیگنال بها دادن به بخش فضایی، سیگنال چالش های فردا.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 44

به "گلایه فرانسه از جاسوسی ماهواره روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه فرانسه از جاسوسی ماهواره روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید