گزارش هند از فاجعه کشتار مسلمانان؛ تاکید بر کم کاری پلیس دهلی نو

به گزارش آسمان فارس، وزارت کشور هند در اولین گزارش رسمی خود از فاجعه کشتار مسلمانان، عملکرد پلیس را زیر سؤال برده کم کاری نیرو های انتظامی را عامل گسترش آتش ماجرا دانست.

گزارش هند از فاجعه کشتار مسلمانان؛ تاکید بر کم کاری پلیس دهلی نو

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ملت تایمز؛ وزارت کشور هند با انتشار گزارش اولیه فاجعه کشتار مسلمانان این کشور در دهلی نو، پلیس پایتخت را یکی از مقصران اصلی حادثه دانست.

گزارش ها حاکی است وزارت کشور هند تأکید کرده است پلیس دهلی نو در کنترل شرایط و ممانعت از آسیب رسیدن به اموال مسلمانان کاملاً ناموفق بوده است.

برخی کارشناسان قضایی معتقدند با توجه به گزارش وزارت کشور هند امکان این که علیه برخی افسران ارشد پلیس اقدام قضایی صورت بگیرد نیز وجود دارد.

در گزارش آمده است اخیراً رئیس پلیس دهلی نو عوض شده بود و ممکن است کم کاری نیرو های پلیس به این دلیل باشد که فرمانده جدید به جزئیات کار واقف نبوده است.

یکی دیگر از مطالب مهمی که در گزارش وزارت کشور هند آمده است پیش بینی احتمال حمله هندو های متعصب به مسلمانان است. این گزارش تصریح کرده سازمان های اطلاعاتی احتمال وقوع حمله هندو های متعصب به مسلمانان را پیش بینی کرده بودند.

وزارت کشور هند معتقد است پلیس برای کنترل حمله هندو های متصب به مسلمانان بسیار ضعیف عمل کرده و اجازه داده است هندو ها اموال مسلمانان را به آتش بکشند و آن ها را بکشند.

همچنین تحقیقات نشان می دهد هندو های متعصب از شهر های مختلف خود را به دهلی نو رسانده اند تا مسلمانان را مورد حمله قرار دهند.

گفتنی است در حمله هندو های متعصب به مسلمانان حداقل 50 مسلمان کشته شدند و دست کم 740 ساختمان متعلق به آن ها در آتش سوخت.

این حمله وحشیانه بیش از 400 مسلمان را نیز به شدت زخمی کرد و انتشار تصاویری از مسلمانان زنده دفن شده باعث خشم فراوان مسلمانان در سراسر جهان شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 860

به "گزارش هند از فاجعه کشتار مسلمانان؛ تاکید بر کم کاری پلیس دهلی نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش هند از فاجعه کشتار مسلمانان؛ تاکید بر کم کاری پلیس دهلی نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید