پای آلبالو هم به باغ سیب کرج باز می گردد

به گزارش آسمان فارس، خبرنگاران/البرز رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از برنامه ریزی برای کاشت 7000 نهال آلبالو برای احیای باغ سیب کرج اطلاع داد.

پای آلبالو هم به باغ سیب کرج باز می گردد

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

پیمان بضاعتی پور در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به تداوم احیایِ باغ سیب با کاشت بیش از 7000 نهال آلبالو، اظهار کرد: باغ سیب یکی از سرمایه های کرج است و باید با برنامه ریزی دقیق و به بهترین نحو حفظ گردد؛ به همین منظور احیاء درختان به جامانده این مجموعه به صورت ویژه در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

این مسئول با اشاره به اینکه ملی شدن باغ سیب یکی از مهمترین اقدامات در راستای حفظ ثروت و ذخایر فضای سبز استان البرز محسوب می گردد، گفت: با پیگیری های مستمر شهرداری کرج باغ سیب مهرشهر که در معرض تهدید و تخریب قرار داشت امروز در فهرست میراث طبیعی کشور ثبت شده و پیشرفت قابل ملاحظه ای نیز به منظور احیاء درختان آن انجام شده است.

وی با بیان اینکه پنج حلقه چاه این مجموعه که در گذشته از سوخت گازوئیلی استفاده می کردند امروزه دوباره اورهال و با هدف کاهش آلودگی های محیط زیستی با انرژی برق تغذیه می شوند، گفت: با کوشش های انجام شده تمامی مساحت 272 هکتار باغ سیب مجهز به سیستم آبیاری قطره ای شده و از این طریق آبیاری می گردد.

این مسئول بیان نمود: با اخذ مجوزهای لازم و طبق برنامه ریزی انجام شده سال جاری در 10 هکتار از اراضی قطعه هشت این مجموعه بیش از 7000 اصله نهال از نوع آلبالوی مجاری کاشته خواهد شد.

وی شرح داد: در حال حاضر عملیات حفظ و نگهداری شامل کلیه اقدامات به زراعی اعم از هرس، سم پاشی و آفت زدایی در تمامی قطعات این مجموعه با کیفیت مطلوبی اعمال می گردد که از مجموع این مساحت تنها 58 هکتار از قطعات 2و 6 که مربوط به درختان گلابی است نیازمند احیا و رسیدگی بیشتری است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در خاتمه گفت: موضوع ثبت ملی و حفظ و احیای باغ سیب و مجموعه تاریخی و ارزشمند کاخ مروارید، کلانشهر کرج را به عنوان نماد و شهر دوستدار محیط زیست در کشور مطرح نموده و رسالت این سازمان در کنار مطالبات شهروندان اجرایی شدن برنامه هایی است که در جهت حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست این کلانشهر تدوین شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 702

به "پای آلبالو هم به باغ سیب کرج باز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پای آلبالو هم به باغ سیب کرج باز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید