ویروس ناباروری در بزاق زنان کشف شد

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، دانشمندان اطلاعات زیادی درباره این ویروس ندارند اما با انجام تحقیقات زیادی به این نتیجه رسیده اند که با ناباروری در زنان بی ارتباط نیست. به گفته آنها، این ویروس در بزاق و از راه بوسیدن قابل انتقال است.

ویروس ناباروری در بزاق زنان کشف شد

حالا دانشمندان امیدوارند که از نتایج این یافته جدید برای پررنگ تر کردن امیدها در نزد زوجها و زنانی استفاده کرد که با چالش ناباروری می جنگند و نمی دانند که علت اصلی مشکلشان کجاست.

از آن گذشته می توان این یافته جدید را به عنوان راهی برای کشف درمانهای نوین علیه این ویروس به کار گرفت.

دانشمندانی از دانشگاه فرارا در ایتالیا رحم 66 داوطلب زن شرکت کننده در این مطالعه را مورد آنالیز دقیق قرار دادند. از این تعداد 36 نفر باروری عادی داشته حال آنکه 30 تن دیگر از مسائل ناتعیینی برای باردار شدن رنج می برند.

پس از آنالیزهای دقیق تعیین شد که 43 درصد از زنان دارای مسائل مربوط به باروری مبتلا به ویروس کمتر شناخته ای موسوم به HHV-6A هستند.

نکته جالب توجه در این آنالیز مربوط به بخشی می گردد که نشان می دهد در رحم هیچ یک از 36 زنی که مسئله ای درخصوص باردار شدن ندارند اثری از این ویروس مشاهده نشده است.

تحقیقات نشان می دهد که در میان زنان 15 تا 44 سال، حدود 6 درصد به مسائل مربوط به باروری مبتلا هستند و عجیب آنکه 25 درصد از این زنان با علل ناتعیینی روبرو هستند که هنوز علتی برای آن ارایه نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 542

به "ویروس ناباروری در بزاق زنان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس ناباروری در بزاق زنان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید