واکنش وکیل میترا استاد به شایعه دریافت مبلغ از نجفی به عنوان وجه المصالحه

به گزارش آسمان فارس، وکیل میترا استاد گفت: اولیای دم مرحومه به یکی از دفاتر اسناد رسمی رفته و رضایت نامه خود را به طور رسمی ثبت کردند. این رضایت کاملاً بی قید و شرط صادر شده و هیچ گونه مبلغی به عنوان دیه یا وجه المصالحه دریافت نشده است.

واکنش وکیل میترا استاد به شایعه دریافت مبلغ از نجفی به عنوان وجه المصالحه

فارس نوشت: محمود حاجیلوئی گفت: موکلم از حق شرعی و قانونی خود مبنی بر قصاص محمدعلی نجفی گذشتند و با تمام حاشیه ها و حرف و حدیث هایی که بود توانستند از این مرحله عبور نمایند.

وی ادامه داد: جلسات زیادی برای دریافت رضایت برگزار گردید که در همه این جلسات اولیای دم میترا استاد، پدر، مادر و برادرش حضور داشتند تا در این جلسات که بزرگان کرمانشاه، خانواده و همچنین وکلای آقای نجفی حضور داشتند و حتی بعضی از مسؤولان نیز آمد و رفت کردند نهایتاً رضایت حاصل شد.

وکیل میترا استاد گفت: از لحاظ قانونی اولیای دم حق و اختیار دارند که برای اعلام رضایت خود به دادگاه بروند یا در دفاتر اسناد رسمی حاضر شوند که در این رابطه اولیای دم مرحومه به یکی از دفاتر اسناد رسمی رفتند و رضایت نامه خود را به طور رسمی ثبت کردند.

حاجیلوئی گفت: این رضایت کاملاً بی قید و شرط صادر شده هیچ گونه مبلغی به عنوان دیه یا وجه المصالحه دریافت نشده بنابراین شایعات مربوط به ردوبدل وجه کاملاً کذب است.

وی در خصوص مطالبه مهریه میترا استاد نیز گفت: در موضوع مهریه ما وکالتی نداریم هر چند که یک حق قانونی است و اولیای دم نسبت به مطالبه آن یا بخشش مهریه می توانند دخل و تصرف داشته باشند.

وکیل میترا استاد گفت: رسیدگی در کمترین زمان ممکن و به دور از فشار نهادهای مختلف صورت گرفته، ایرادات جزئی مطرح نبوده و در نهایت مجازات های مربوط به اتهامات آقای نجفی جزء در یک مورد صادر و اعلام شده که البته مورد اعتراض ما هم است و با این اعلام دادرسی جنبه خصوصی جرم (قتل) برطرف شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 358

به "واکنش وکیل میترا استاد به شایعه دریافت مبلغ از نجفی به عنوان وجه المصالحه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وکیل میترا استاد به شایعه دریافت مبلغ از نجفی به عنوان وجه المصالحه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید