واکنش نفتی ها به ابهام در خصوص کیفیت بنزین

به گزارش آسمان فارس، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی پیرو خبر منتشر شده در برخی کانال های خبری مبنی بر اینکه بنزین باید در پالایشگاه زنجیره آروماتیکش شکسته گردد تا حالت سرطان زایی آن کمتر گردد اطلاعیه ای منتشر کرد.

واکنش نفتی ها به ابهام در خصوص کیفیت بنزین

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، در این اطلاعیه آمده است:

بنزین فراوریی در پالایشگاه های ایران و در تمام پالایشگاه های جهان شامل چند مولفه است که این مولفه ها محصول نهایی واحدهای تبدیل کاتالیستی، ایزومریزاسیون، اف سی سی، آراف سی سی، آلکیلاسیون، بنزین استریت ران (واحد تقطیر) و اکتان افزاهایی مانند ام تی بی ای است.

ریفورمیت یکی از مولفه های تشکیل دهنده بنزین است که در واحد تبدیل کاتالیستی نفتا با احیای مداوم فراوری می گردد و شامل آروماتیک است.

در همه پالایشگاه های جهان یکی از مهمترین واحدها، واحد تبدیل کاتالیستی با احیای مدام است که محصول خروجی آن شامل آروماتیک است و اگر بنابر شکستن این آروماتیک بود اصلا وجود واحد تبدیل کاتالیستی در پالایشگاه معنی نداشت.

هر کدام از مولفه های بنزین برخی از مشخصات بنزین را تامین می نمایند و ممکن است یک یا چند مشخصه آنها از حد مجاز بیشتر باشد، به عنوان مثال بنزین خروجی از واحد تبدیل کاتالیستی، پایه اروماتیک و بنزین خروجی از اف سی سی و آر اف سی سی پایه ألفین است.

در تمام پالایشگاه های جهان خروجی این واحدها در استخر بنزین به نسبتی مخلوط می گردد که میزان اروماتیک ها، ألفین، بنزن، گوگرد در محدوده مجاز زیست محیطی قرار بگیرد و سایر مشخصات بنزین مانند اکتان، آر وی پی و ...که مورد احتیاج موتور است هم تامین گردد.

بنزین تحویلی به مصرف نمایندگان به ویژه در کلانشهرها مطابق با استاندارد ملی و یورو 4 است و انتشار مطالب بی پایه صرفا به منظور تشویش اذهان عمومی و ایجاد نگرانی بی اساس در جامعه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 723

به "واکنش نفتی ها به ابهام در خصوص کیفیت بنزین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش نفتی ها به ابهام در خصوص کیفیت بنزین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید