هفته گذشته در ایران چه میزان برق مصرف شد؟

به گزارش آسمان فارس، خبرنگاران: بیشترین میزان مصرف برق در هفته ای که گذشت به روز چهارشنبه یازدهم تیرماه با میزان 54 هزار و 376 مگاوات باز می شود.

هفته گذشته در ایران چه میزان برق مصرف شد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، در هفته ای که گذشت تمامی پیک های شبانه و روزانه مصرف برق کشور در تمامی روز های هفته (شنبه تا پنج شنبه) بیش از 53 هزار مگاوات بود و این مسئله نشان می دهد هفته ای تماما پرمصرف را پشت سرگذاشتیم.

بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در روز شنبه هفتم تیرماه، پیک شبانه برق از پیک روزانه سبقت گرفت و با ثبت مصرف لحظه ای 54 هزار و 275 مگاوات در ساعت 21 و 43 دقیقه پیک مصرف روز آغازین هفته رقم خورد.

در روز یکشنبه، بار دیگر و به رسم روز های گرم سال، پیک روزانه از پیک شبانه سبقت گرفت و پیک لحظه ای مصرف برق در ساعت 12 و 50 دقیقه به میزان 53 هزار و 934 مگاوات به ثبت رسید.

در روز دوشنبه شاهد پیشی دریافت دوباره پیک شبانه از پیک روزانه بودیم و بیشترین میزان مصرف لحظه ای برق در این روز در ساعت 21 و 29 دقیقه و به میزان 53 هزار و 489 مگاوات ثبت شد.

پیک مصرف برق در روز های سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه نیز در ساعات میانی روز رقم خورد و در محدوده 53 هزار و 672 مگاوات تا 54 هزار و 376 مگاوات بود.

بیشترین میزان مصرف برق در هفته ای که گذشت به روز چهارشنبه یازدهم تیرماه با میزان 54 هزار و 376 مگاوات باز می گردد که اگرچه مصرفی بالا محسوب می گردد، اما با رکورد مصرف برق سال جاری که در روز های پایانی خرداد ماه به ثبت رسید حدود 3 هزار مگاوات فاصله دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1091

به "هفته گذشته در ایران چه میزان برق مصرف شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته گذشته در ایران چه میزان برق مصرف شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید