موزه خطای دید پوکت

به گزارش آسمان فارس، پوکت پر است از جذابیت های دیدنی مدرن، تاریخی و طبیعی. همه چیز در پوکت میتواند هیجان انگیز باشد، حتی موزه! موزه خطای دید پوکت کارش این است که شما را به هیجان وادارد و کلی به شما خوش بگذرد. در ادامه با شرحی از این موزه با ما همراه باشید.

موزه خطای دید پوکت

تور پوکت یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین مقاصد در کشور تایلند است که به سبب سواحل بکر و جذاب، آب های نیلگون و طبیعت سرسبزش از گردشگران بسیاری دلبری می کند و به مقصدِ سفرِ آن ها بدل می شود. به همین دلیل امروز به سراغ این جزیره زیبا می رویم تا شما را با یکی از دیدنی های معروف و مورد توجهش آشنا کنیم: موزه خطای دید پوکت.

شاید با خواندن کلمه موزه در عنوان این جاذبه، ذهن تان به سمت و سوی مجموعه ای از آثار و اشیای تاریخی برود؛ اما باید بدانید که موزه خطای دید قرار است ذهنیت شما را عوض کند. در این مجموعه نه تنها خبری از وسایل باستانی و کسل کننده نیست، بلکه تمام بخش ها کاملا به روز و جدید بوده و شما را شگفت زده می کند. موزه خطای دید در واقع نوعی گالری هنری است که با مجموعه ای از نقاشی های سه بعدی و منحصر به فرد تکمیل شده است. وقتی به درون این موزه پا بگذارید، موقعیت زمان و مکان را از دست می دهید و خواهید دید که چگونه خطای دید، می تواند چند ساعتی شما را سر در گم کند. در این موزه می توانید شما هم به دنیای افسانه ها بپیوندید و در کنار آن ها یک سلفی متفاوت به ثبت برسانید. اگر مدت هاست عکس پروفایل تان را عوض نکرده اید و به دنبال چیزی متفاوت هستید، قطعا موزه خطای دید گزینه بسیار هیجان انگیزی برای شما خواهد بود.

چرا موزه خطای دید پوکت؟

 • یکی از برترین جاذبه های پوکت است.
 • بازدید از موزه خطای دید برای بزرگ و کوچک توصیه می شود.
 • محلی جذاب برای یک سرگرمی چند ساعته و متفاوت است.
 • در این موزه می توانید عکس های سلفی های بسیار متفاوتی بگیرید.
 • محل خوبی برای فرار از هوای گرم یا بارانی پوکت و همچنین گذران وقت است.

معرفی موزه خطای دید پوکت (Phuket Trickeye Museum)

موزه خطای دید یا خطای دید پوکت، یکی از دیدنی های محبوب و دوست داشتنی این جزیره خوش آب و هواست که محل مناسبی برای یک سرگرمی متفاوت به نظر می رسد. وقتی به سراغ موزه خطای دید پوکت می روید، با ساختمانی بزرگ و دو طبقه رو به رو می شوید که مجموعه ای از نقاشی های جذاب، سه بُعدی و بزرگ را در خودش جای داده است. در این موزه 5 گالری مختلف به چشم می خورد که هر یک با موضوعی خاص، حدود 100 نقاشی متفاوت و سه بعدی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. خوب است بدانید این نقاشی ها با تکنیکی باستانی به نام ترامپو لویل (Trompe l'oeil) خلق شده اند که در آن ایجاد خطای دید، نقش اصلی را ایفا می کند. در واقع در این تکنیک نقاشی، مهارت های هندسی مشخصی به کار گرفته شده که خطای دیدی سه بعدی را بر روی سطحی دو بعدی ایجاد کرده اند. 

شاید جالب باشد بدانید که افتتاح موزه خطای دید به سال 2012 بر می گردد و از آن زمان تا به حال بسیار مورد توجه گردشگران پوکت قرار گرفته است. این موزه مکانی جذاب برای عکاسی و خلق لحظه هایی خنده دار و شاد در کنار خانواده است.

بخش های مختلف موزه خطای دید پوکت

در بدو ورود به این موزه و در قسمت پذیرش، جایی است که نخستین نقاشی سه بعدی و بزرگ را خواهید دید؛ تصویری از شهر پوکت به استقبال شما می آید و شما را به دل خیابان قدیمی این جزیره می برد که درست در میان آن گودالی از مواد مذاب به چشم می خورد؛ اما این تازه اول راه است، خودتان را آماده کنید تا به بخش های مختلف موزه خطای دید برویم:

بخش کلاسیک در آتش (Classic in Flame)

پیش از همه سری به دنیای نقاشی های معروف و کلاسیک دنیا می زنیم؛ اما این تنها یک بازدید ساده نیست و این بار قرار است با مشهورترین آثار دنیا و نقاشانی چون داوینچی، ونگوگ و ادوارد مونک و ... شوخی کنیم. در این بخش می توانید مونالیزای معروف را با تلمبه باد کنید و یا همراه ونسان ونگوگ به آسمان پرستاره و دلربای شب خیره شوید و در کنار آن عکسی به یادگار بگیرید. اگر هم دل تان برای گوش بریده ونگوگ می سوزد، پانسمان به دست بگیرید و سرش را باندپیچی کنید. 

بخش متنوع (U-Variety)

اگر مسیر مشخص شده را ادامه دهید و گالری اول را رَد کنید، به بزرگترین اتاق مجموعه و جالب ترین آثار موزه خطای دید می رسید. در این بخش به دل داستان ها و قصه ها می روید و برای دقایقی به بخشی جدا نشدنی از آن ها بدل می شوید. می توانید پاراگلایدر سواری کنید، از ترس و برای فرار از تمساح ها از سقف آویزان شوید و یا همراه دزدها به سراغ گاوصندوق بزرگ بانک بروید. این بخش به قدری تنوع دارد که بیش از همه شما را مشغول می کند و لحظات هیجان انگیز و شادی را برای شما رقم می زند. 

بخش آبشار (Waterfall)

بعد از نیم تا یک ساعتی گشت و گذار در بخش دوم، وقت آن است تا به قسمت آبشارها بروید. در این بخش موزه، مجموعه ای از تصاویر آبشارهای مختلف را می بینید که شما را به دل طبیعت می برند و از شما برای یک آب بازی تمام عیار دعوت می کنند. به سراغ آبشارهای بزرگ و کوچک بروید و مسیرهای سخت و خطرناک را پشت سر بگذارید. 

بخش باستانی (Ancient)

خوشبختانه قسمت های جذاب موزه خطای دید پوکت تمام نشده و هنوز هم می توانید در دنیای قصه ها به گشت و گذار بپردازید. این بار به سراغ بخش باستانی بروید و در دل تاریخ سفر کنید. البته حواس تان را جمع کنید، چرا که هر لحظه خطر حمله حیوانات درنده وجود دارد! گاه دایناسورهای گوشت خوار در انتظار شما هستند و در جایی دیگر باید از دست پلنگ های وحشی فرار کنید. 

البته گردش در بخش باستانی تنها با ترس و دلهره همراه نیست و می توانید در کنار طوطی های رنگارنگ هم با لبخند و آسودگی تفریح کنید.

بخش خلاقیت (Body Move)

حالا به آخرین گالری موزه خطای دید رسیده اید. اینجا باید قدری بیشتر به خودتان تکان بدهید تا از خلاقیت هنرمندان گالری لذت ببرید. ژست های متفاوت و صحنه های جدید، از چیزهایی است که باعث می شوند بخش خلاقیت را دوست داشته باشید.

رازهای خطای دید و مکانیسم موزه خطای دید

 حتما از کودکی با پدیده جذاب خطای دید آشنایی دارید. به طور مثال حتما تا به حال عکس یا تصویری را دیده اید که دو خط بزرگ و کوچک را کنار هم قرار داده اما وقتی هر دو را اندازه می گیرید، در کمال تعجب می بینید که اندازه ای برابر دارند. یا آن که به تصویری دایره ای با راه های سیاه و سفید خیره شده اید و پس از چند ثانیه حس کردید که خطوط حرکت می کنند. هر دوی این ها، مثالی رایج از خطای دید هستند که خطوط و اشکال را به نوعی در کنار هم قرار داده اند تا مغز شما در پردازش تصاویری که دریافت می کند، دچار خطا شود و تصاویری متفاوت از واقعیت ببینید. از همین مکانیسم در موزه خطای دید استفاده شده تا شما برای چند ساعتی سرگرم و یا شاید سردرگم شوید!

بهترین زمان بازدید از موزه خطای دید

احتمالا می دانید که جزیره پوکت آب و هوایی گرمسیری دارد و بنابراین فصل های این شهر با جایی مثل کشور ما تفاوت بسیاری دارد. به طور مثال در این جزیره خبری از تابستان های داغ و زمستان های سرد و برفی نیست و در کل سه فصل خنک، بارانی و گرم دارد. یعنی چندین ماه در پوکت شاهد باران های سیل آسا و موسمی خواهید بود و در چندین ماه، دمای هوا تا حد قابل توجهی بالا می رود. با همه این ها، فرقی نمی کند چه زمانی به پوکت سفر کرده اید، در هر صورت می توانید فارغ از وضعیت آب و هوایی موجود به سراغ موزه خطای دید بروید و در فضای سرپوشیده این مجموعه، چند ساعت را به نحوی متفاوت خوش بگذارنید. 

هزینه ورودی تاکسی ها در پوکت 200 بات تایلند (معادل 27,800 تومان) بوده و به ازای هر یک کیلومتر 35 بات تایلند (معادل 4,865 تومان) به کرایه افزوده می شود.

 • بزرگسالان: 500 بات تایلند (معادل 69,500 تومان)
 • کودکان: 300 بات تایلند (معادل 41,700 تومان)

خوب است بدانید که نرخ کودک شامل بچه های 4 تا 10 سال و با قد 101 تا 130سانتی متر می شود.

ورود کودکان زیر 4 سال رایگان است.

 • ساعات کار: 10:00 - 19:00
 • آدرس: تایلند، جزیره پوکت، منطقه مونگ پوکت، محله تالات یای، جاده فانگ انگا، 130 /1
 •  Address: 130/1, Phang Nga Road, Talat Yai, Mueang Phuket, Phuket Town, Phuket 83000, Thailand

نکات و دانستنی های موزه خطای دید پوکت

 • در بدو ورود به این موزه، لازم است که کفش های خود را درآورید، در پلاستیک گذاشته و به پذیرش موزه تحویل دهید. بنابراین اگر روی بهداشت پاهای خود حساسید، همراه داشتن جوراب و پاپوش را فراموش نکنید. 
 • برای ورود به موزه خطای دید پوکت می توانید از کوپن های تخفیف (voucher) چاپ شده استفاده کنید و یا آن ها را در موبایل تان دانلود کرده و در گوشی به مسوولان موزه نشان دهید.
 • خوب است بدانید کوپن های تخفیف تنها در روز و ساعت مشخص شده اعتبار دارند. 
 • اگر به دنبال نوشیدنی و خوراکی هستید، می توانید پیش از ورود به موزه نسبت به خرید آن ها اقدام کنید.
 • خوب است بدانید که کیفیت نقاشی های موزه خطای دید بسیار بالاست و از این بابت می تواند خیال تان راحت باشد.
 • اگر برای ژست گرفتن و برقراری ارتباط با تصاویر مشکلی دارید، می توانید از ژست نمونه های آماده کمک بگیرید.
 • توجه داشته باشید همان قدر که بازدید از موزه خطای دید به صورت دسته جمعی و در کنار دوستان و خانواده می تواند جذاب باشد، تنهایی کیف چندانی ندارد.

منبع: phukettrickeyemuseum.com

انتشار: 24 دی 1396 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 15

به "موزه خطای دید پوکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه خطای دید پوکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید