عملیات حشد شعبی علیه داعش در شرق صلاح الدین

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، نیروهای حشد شعبی در شرق صلاح الدین علیه داعش دست به عملیات زدند.

عملیات حشد شعبی علیه داعش در شرق صلاح الدین

اداره اطلاع رسانی امنیتی حشد شعبی اعلام نمود: نیروهای تیپ 21 حشد شعبی عملیاتی را علیه داعش در منطقه العیث در شرق استان صلاح الدین آغاز نموده اند.

در بیانیه حشد شعبی از تداوم اقدامات علیه داعش خبر داده شده است.

لازم به ذکر است که روز گذشته هم منابع وابسته به حشد شعبی از عملیاتی در جنوب سامراء به منظور پاکسازی این محور از لوث بقایای تکفیریها خبر داده و اعلام نموده بودند که در جریان این عملیات که در منطقه یثرب آغاز شده است، شماری از عناصر تکفیری داعش بازداشت شده اند. افراد بازداشت شده در تعداد زیادی از عملیات های تروریستی علیه نظامیان و غیرنظامیان عراقی مشارکت داشته اند.

این درحالی است که قبلاً، علی الوائلی کارشناس امنیتی عراقی اعلام نموده بود: مناطق شمالی و غربی بغداد پایتخت عراق و اطراف آن معمولاً شاهد اقدامات جنایتکاارانه داعش است و تکفیری ها از این مناطق دست به حملاتی علیه نیروهای امنیتی می زنند. مناطقی مانند الطارمیه، المشاهده، الراشدیه و التاجی واقع در کمربندی شمالی و غربی بغداد به عملیات ویژه برای غلبه بر تروریسم احتیاج دارند. این نوع عملیات ها باید غافلگیر کننده باشد و موعد آغاز آن اعلام نشود تا تروریستها فرصتی برای فرار پیدا نکنند.

الوائلی، تغییرات در فرماندهان نظامی و بعضی جابجایی های نیروهای امنیتی را هم در تحرکات داعش بی تاثیر ندانسته و گفته بود: نیروهایی که معمولاً جدید به این مناطق منتقل می شوند، اشراف کاملی به اوضاع ندارند.

لازم به ذکر است که داعش اخیراً در بعضی مناطق عراق تحرکات خود را تشدید نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1074

به "عملیات حشد شعبی علیه داعش در شرق صلاح الدین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات حشد شعبی علیه داعش در شرق صلاح الدین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید