شهرداری صورت وضعیت الکترونیکی پسماند را اجرا نمی کند

به گزارش آسمان فارس، معاون نظارت شورای شهر تهران اعلام نمود: با وجود آماده بودن زیرساخت ها سازمان پسماند شهرداری تهران، صورت وضعیت الکترونیکی خودروهای پسماند و کارگران را اجرایی نمی کند.

شهرداری صورت وضعیت الکترونیکی پسماند را اجرا نمی کند

به گزارش خبرنگاران، افشین حبیب زاده در یکصد و شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر درباره تاخیر در اجرای سامانه صورت وضعیت الکترونیک پسماند به شهردار تهران تذکر داد و گفت: پیرو تذکر قبلی در جلسه پنجم اسفندماه سال گذشته پیرامون تاخیر در عملیاتی شدن سامانه صورت وضعیت الکترونیک در قراردادهای خدمات نظافتی مکانیزه و جمع آوری و حمل پسماند تر مناطق 22 گانه و نظر به اهمیت استقرار صورت وضعیت الکترونیک به عنوان یک آیتم تاثیرگذار در ارزشیابی های ادواری مناطق 22 گانه، متاسفانه به دلیل تاخیرات پی در پی در راه اندازی رسمی صورت وضعیت الکترونیک علیرغم اعلام تاریخ های قبلی، روند کار بویژه در بخش های سامانه مدیریت ناوگان خدمات شهری و نصب دستگاه های GPS و پلمپ نمودن آنها بر روی خودروها (AVLS) و سامانه مدیریت کارگران تا کنون محقق نشده است.

وی با بیان اینکه بر حسب گزارش استخراج شده از سامانه AVLS از تعداد 2568 دستگاه خودرو طبق بررسی، 1992 دستگاه در مناطق 22 گانه موجود بوده که تعداد 201دستگاه به صورت فعال قابل ردیابی است، اظهار کرد: در بررسی مناطق 1 ، 2 ، 3 و 4 فقط بر 72 دستگاه خودرو از 438 دستگاه ثبت شده، نصب و پلمپ اجرا شده است. علیرغم آماده بودن زیرساخت ها و سامانه های آن از آبان ماه 1397 پیگیری مکفی صورت وضعیت الکترونیک از سوی ناظران سازمان ومناطق 22 گانه انجام نگرفته است.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: بر اساس آمار اولیه سامانه مدیریت کارگران از تعداد 14 هزار و 720 کارگر مناطق 22 گانه حدود 10 هزار نفر در سامانه نسبت به ثبت چهره اقدام نموده اند و کسری نیروی انسانی نسبت به بررسی اولیه ابلاغی و استفاده از نیروی انسانی به صورت دو شیفت در قراردادهای پیمانکاران و مقاومت پیمانکاران بعضا در ثبت ورود وخروج در مناطق از موانع کار است.

حبیب زاده با تاکید براینکه عملیاتی شدن سامانه صورت وضعیت الکترونیک بسیاری از مسائل حوزه پسماند را حل و فصل و بخش قابل توجهی از هزینه ها را کاهش می دهد، گفت: متاسفانه علیرغم آماده بودن زیرساخت ها، نظارت کافی برای اجرای این سامانه صورت نگرفته است.

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تغییر رییس سازمان پسماند،گفت: از صدرالدین علیپور میخواهم موضوع عملیاتی شدن سامانه صورت وضعیت الکترونیک را به طور جدی پیگیری کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 441

به "شهرداری صورت وضعیت الکترونیکی پسماند را اجرا نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری صورت وضعیت الکترونیکی پسماند را اجرا نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید