راه حل عمران خان برای مقابله با اسلام هراسی در غرب

به گزارش آسمان فارس، نخست وزیر پاکستان، اتحاد کشورهای مسلمان جهان در تحریم مالی غرب را راه چاره موثر برای مقابله با اسلام هراسی دانست.

راه حل عمران خان برای مقابله با اسلام هراسی در غرب

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، عمران خان، نخست وزیر پاکستان در جریان سخنرانی در ایالت پنجاب درخواست های حزب ممنوعه تحریک لبیک پاکستان برای اخراج سفیر فرانسه به خاطر اقدامات سرکوب گرایانه کشورش علیه مسلمانان را رد کرد و گفت که ایجاد هرج و مرج داخلی به هیچ عنوان راه چاره مقابله با اقدامات توهین آمیز به مقدسات اسلامی در جوامع غربی نیست.

عمران خان با اشاره به تظاهرات همراه با خشونت گروه تحریک لبیک پاکستان، اضافه نمود: برجسته سازی موضع اسلام هراسی در جوامع بین المللی راهکاری به مراتب بهتر و موثرتر برای توقف اقدامات اسلام ستیزانه در غرب است، موضوعی که دولت اسلام آباد آن را در سیاست های خارجی خود گنجانده است.

وی گفت: راه و روش من این است که رهبران تمامی کشورهای مسلمان را به این اطمینان برسانم که همه ما باید به صورت متفق القول از اروپا، اتحادیه اروپا و آمریکا بخواهیم تا درست همانند کاری که برای یهودیان انجام می دهند، خدشه وارد کردن به احساسات 1.25 میلیارد مسلمان را نیز متوقف نمایند. همانگونه که صحبت کردن درباره هولوکاست در بعضی از کشورهای غربی جرم محسوب می گردد، مسلمانان نیز باید به وسیله همکاری جمعی به غرب تلقی نمایند که حق توهین به مقدسات اسلامی به بهانه آزادی بیان را ندارند.

در فرانسه همانند بیشتر کشورهای اروپایی، زیر سوال بردن صحت هولوکاست در طول جنگ جهانی دوم جرمی است که مجازات آن زندان است. اما انتشار کاریکاتورهای ناپسند شخصیت های برجسته مذهبی از جمله پیامبر اسلام حضرت محمد (ص)، مانند آنچه در مجله طنز شارلی ابدو منتشر شد، مجاز است.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به خاطر اقدامات سرکوب گرایانه اش علیه مساجد به بهانه مبارزه با اسلام گرایی افراطی اجرا شده است، با نقدها رهبران سیاسی و اعتراضات گسترده در کشورهای مسلمان رو به رو شده است.

عمران خان گفت: من می خواهم کشورهای مسلمان با تحریم تجاری کشورهایی که چنین اتفاق هایی در آنها رخ می دهد، خط مشی مشترکی را در خصوص موضوع توهین به مقدسات ایجاد نمایند. این موثرترین راه برای رسیدن به این هدف است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1611

به "راه حل عمران خان برای مقابله با اسلام هراسی در غرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل عمران خان برای مقابله با اسلام هراسی در غرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید