خبرنگاران کشف 10 لاشه آهو از مخفیگاه شکارچی متحلف در شهرستان انار

به گزارش آسمان فارس، کرمان - خبرنگاران - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انار گفت : یگان حفاظت محیط زیست این سازمان با همکاری پلیس اطلاعات امنیت نیروی انتظامی پیروز به دستگیری شکارچی متخلف به همراه 10 لاشه آهو شد.

خبرنگاران کشف 10 لاشه آهو از مخفیگاه شکارچی متحلف در شهرستان انار

احمد شجاعی روز دوشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها اضافه نمود: طی گشت زنی و کنترل مناطق آزاد دشت انار (مناطق شمش و کازه) حدود ساعت 18 دیروز یکشنبه 15 تیر ماه متوجه حضور شکارچی ای شدیم که با ترفند تعقیب و دواندن حیوان پس از خسته کردن آن اقدام به تلف کردن آهو نموده بود.

وی با بیان اینکه متخلف مذکور پس از حمل آهوی شکار شده به مخفیگاه خود که در نزدیکی مناطق مسکونی بود از فرصت استفاده نموده و از محل متواری شد که طی یک سری عملیات اطلاعاتی و شناسایی محل های متعدد مخفیگاه، دستگیر می گردد.

شجاعی گفت: از مخفیگاه های این متخلف غیر از لاشه آهوی مذکور بقایای 9 راس آهوی شکار شده دیگر، یک دستگاه موتور سیکلت، یک قبضه اسلحه گلوله زنی برنو غیرمجاز، یک قنداق اسلحه بدون متعلقات و تعداد دو عدد فشنگ گلوله زنی و دو عدد پوکه گلوله نیز کشف و ضبط شد.

وی خاطر نشان کرد: عمل این شکارچی طبق ماده 11و12 قانون شکار و صید، جرم محسوب می گردد که از 91 روز تا 6 ماه حبس و تعرفه ضرر و زیان ناشی از تلف کردن هر آهو جنس نر 25 میلیون تومان و جنسی ماده 75 میلیون تومان حسب آخرین تعرفه شورای عالی حفاظت محیط در هیات دولت تصویب شده است که متخلف باید به حساب خزانه واریز کند.

شهرستان انار از لحاظ تقسیمات کشوری یکی از شهرستان های تابعه استان کرمان می باشد. این شهرستان از شمال و شمال غربی به استان یزد و از شرق و جنوب شرقی به شهرستان رفسنجان و از مغرب و جنوب غربی به شهرستان شهربابک محدود شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1102

به "خبرنگاران کشف 10 لاشه آهو از مخفیگاه شکارچی متحلف در شهرستان انار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کشف 10 لاشه آهو از مخفیگاه شکارچی متحلف در شهرستان انار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید