خانه های مسکن مهر هم میلیاردی شد

به گزارش آسمان فارس، خبرنگاران : در حالی بر اساس جدیدترین آمار وزارت راه قیمت مسکن طی تیرماه حدود 10 درصد رشد داشته که قیمت مسکن مهر شهرهای جدید نیز ارقام جدیدی را ثبت نموده است.

خانه های مسکن مهر هم میلیاردی شد

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق سیمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین ،مطابق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی طی تیرماه سال جاری قیمت مسکن در مقایسه با آخرین ماه بهار 99 حدود 10 درصد افزایش یافته است. متوسط قیمت هر مترمربع در ماهی که گذشته به مرز 21 میلیون تومان نزدیک شد.

فرایند تصاعدی قیمت مسکن تهران طی سال جاری تداوم داشته و باعث شده تا تقاضا برای مسکن شهرهای جدید اطراف پایتخت به خصوص شهر پردیس افزایش یابد. از سوی دیگر عدم فراوری مسکن به میزان مورد احتیاج در کشور شرایطی را به وجود آورده تا به عنوان مثال در شهر پردیس عرضه واحدها متناسب با تقاضا نباشد. این شرایط نیز باعث افزایش قیمت واحدهای این شهر به خصوس واحدهای مسکن مهر شده است.

در زمان حاضر یک واحد مسکن 121 متری امیر ساوالان (فاز 8) کلید تحویل با قیمت حدود یک میلیارد تومانی (980 میلیون تومان) برای فروش فایل شده است. در سایر پروژه های مسکن مهر این شهر نیز قیمت ها افزایشی بوده و در فاز 11 (کوزو) یک واحد مسکن مهر با قیمت 750 میلیون تومان برای فروش عرضه شده است.

همچنین در شهر پرند که اواخر سال گذشته یک واحد آماده سکونت مسکن مهر حدود 160 میلیون تومان خرید و فروش می شد، امروز به 300 میلیون تومان افزایش یافته است. در هشتگرد نیز شرایط این گونه بوده است. در این شهر با شدت کمتری افزایش قیمت مساکن مهر اجرا شده و یک واحد آماده سکونت در این شهر حدود 250 میلیون تومان داد و ستد می گردد. البته پیش بینی می گردد با فعالیت مستمر مترو این شهر، قیمت واحدهای مسکن این شهر به خصوص مسکن مهر افزایش قابل توجهی طی ماه های آینده داشته باشد.

عدم ارائه و اجرای یک برنامه تعیین از سوی دولت طی 7 سال اخیر باعث شده تا تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن از بین برود. اتفاقی که باعث خروج بخش قابل توجهی از متقاضیان مسکن از کلانشهرها و هجوم آنها به حاشیه شهرها شده است. داستانی که در نهایت موجب افزایش قمیت واحدهای مسکن شهرهای جدید کشور شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1066

به "خانه های مسکن مهر هم میلیاردی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه های مسکن مهر هم میلیاردی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید