جنوب استان البرز از خشک سالی شدید رنج می برد

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، منصور رحمانیان صبح پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به موضوع ترویج هواشناسی کاربردی پرداخت و گفت: در این راستا باید راهبردی را مشخص کنیم تا اطلاعات کافی به دست کشاورزان و همه استفاده کنندگان از داده های هواشناسی برسد.

جنوب استان البرز از خشک سالی شدید رنج می برد

مدیرکل هواشناسی استان البرز بابیان اینکه در البرز طی سال آبی 331.1 میلی متر سطح بارش به ثبت رسیده است که درمجموع حدود 84 درصد میزان آبی بوده است که از این بارش ها کسب نموده ایم.

وی در ادامه به میزان خشک سالی استان البرز اشاره نمود و گفت: قسمت های پایین دست استان از خشک سالی شدید رنج می برد، این آمار مرتبط با آنالیز یک بازه زمانی سه ماهه سال است و طبق آخرین آنالیز ها تا سرانجام مرداد جاری در بخش هایی از استان البرز ازجمله جنوب شهرستان اشتهارد خشک سالی شدید وجود دارد و در کرج هم خشک سالی متوسط را شاهد هستیم.

رحمانیان اضافه نمود: طبق آخرین آمار اداره کل هواشناسی در البرز بیش از 47 درصد سطح استان در خشک سالی متوسط و بیش از 2 درصد در خشک سالی شدید قرار گرفته است.

مدیرکل هواشناسی استان البرز با تأکید بر اینکه ترویج هواشناسی کاربردی و کشاورزی مدنظر است، گفت: سامانه پیش بینی جاده ها در البرز راه اندازی گردیده است که مسیرها را معین نموده و پیش بینی 48 ساعته شرایط آب و هوایی در این سامانه ارائه می گردد.

وی گفت: طی استعلامات سازمان جهاد کشاورزی استان، 10 میلیارد تومان ارزش افزوده با توسعه امکانات هواشناسی شهرستان نظرآباد اختصاص یافته و برای اشتهارد حدود 5 میلیارد تومان بوده است که همه این موارد بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان محقق گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 97

به "جنوب استان البرز از خشک سالی شدید رنج می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنوب استان البرز از خشک سالی شدید رنج می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید