ترسناک، ولی واقعی، هوش مصنوعی توانست فکر انسان را بخواند

به گزارش آسمان فارس، تصور کنید که شما در حال فکر کردن به یک ماهی قرمز کوچک هستید؛ حالا هوش مصنوعی می تواند آنچه به آن فکر می کنید را تعبیر نموده و آن را به تصویر بکشد.

ترسناک، ولی واقعی، هوش مصنوعی توانست فکر انسان را بخواند

به گزارش خبرآنلاین، شاید این چیزی شبیه یک داستان علمی تخیلی به نظر برسد. اما نتیجه یک مطالعه که در ماه نوامبر منتشر شد، از انجام چنین آزمایشی خبر داده و جالب اینجاست که در جریان این فرآیند، تصاویر جالب توجهی به وسیله هوش مصنوعی فراوری شده است.

در این آزمایش، تیمی از محققان داده های مربوط به فعالیت های مغزی شرکت کنندگان، هنگامی که تصاویر به آن ها نشان داده می شد را جمع آوری کردند و در نهایت نتایج تصاویر ایجاد شده به وسیله هوش مصنوعی از تنها یکی از شرکت کنندگانی که در این تحقیق مشارکت داشت، منتشر شد.

محققان متوجه شدند که هوش مصنوعی قادر است تا تصاویری را فراوری کند که در 84% موارد، با ویژگی های عکس اصلی، مثل رنگ و بافت و تم کلی مطابقت داشته باشد.

در ادامه یک مدل هوش مصنوعی به داده ها داده شد و تصاویر براساس آنچه در افکار شرکت کنندگان بود ساخته شد؛ آن هم در حالی که افراد شرکت کننده در دستگاه تصویربرداری تشدید مغناطیسی کاربردی (fMRI) قرار داشتند. نتیجه این تحقیق نیز در مقاله ای در ماه نوامبر منتشر شد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 فروردین 1402 بروزرسانی: 13 فروردین 1402 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 2157

به "ترسناک، ولی واقعی، هوش مصنوعی توانست فکر انسان را بخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترسناک، ولی واقعی، هوش مصنوعی توانست فکر انسان را بخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید