تأسیس شهر حورا مسکوت ماند

به گزارش آسمان فارس، مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه تأسیس شهر جدید حورا در شهر همدان مسکوت می ماند، گفت: در شورای عالی معماری و شهرسازی مقرر شد تا افق مجموعه شهری که سال 1410 است، تأسیس شهر جدید حورا مسکوت بماند.

تأسیس شهر حورا مسکوت ماند

حسن ربانی ارشد در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه استان همدان 3 طرح ناحیه ای شمال، مرکز و جنوبی دارد، اظهار کرد: ناحیه شمالی استان همدان در سالهای گذشته از شورای عالی معماری و شهرسازی مصوبه گرفته و ناحیه مرکزی نیز سال جاری مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی را دریافت نموده است.

وی با اشاره به طرح مجموعه شهری استان، توضیح داد: طرح مجموعه شهری که همدان مرکزیت آن است، در سال 87 مصوبه شورای عالی را دریافت نموده و براساس آن شهرهای بالای 500 هزار نفری که طرح مجموعه شهری را مطالعه و تصویب نمایند، می توانند کلانشهر شوند.

ربانی ارشد با تأکید بر اینکه مسکوت ماندن تأسیس شهر حورا کاملا فنی است، گفت: افق طرح مجموعه شهری همدان سال 1410 است که در آن موقع باید یکبار دیگر مجموعه شهری مطالعه گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر تأسیس شهر جدید حورا مسکوت مانده است، تأکید کرد: همدان سرریز جمعیتی نداشته و براساس مجموعه شهری توسعه همدان به صورت توسعه درون زا و پیوسته انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 477

به "تأسیس شهر حورا مسکوت ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأسیس شهر حورا مسکوت ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید