بیشتر اعتبارات مرمت بناهای تاریخی، صرف پرداخت حقوق کارکنان می گردد

به گزارش آسمان فارس، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کرمان با بیان این که ساماندهی بناهای تاریخی کرمان نیازمند تأمین منابع اقتصادی مناسب است، گفت: بیشتر اعتبارات مرمت بناهای تاریخی این استان صرف پرداخت حقوق کارکنان و کارگران می گردد.

بیشتر اعتبارات مرمت بناهای تاریخی، صرف پرداخت حقوق کارکنان می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی کرمان، فریدون فعالی در دیدار با نماینده مردم شهرستان های شرقی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر احتاقتصادی اعضای فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی به استان در آینده نزدیک، اظهار کرد: باید از صندلی و موقعیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای توسعه صنعت گردشگری استان کرمان بهره برد.

او بابیان این که این استان دارای جاذبه های گردشگری منحصربه فردی چون ارگ تاریخی بم است، اضافه نمود: تمام تمرکز این اداره کل بر بهره برداری از جاذبه های شاخص استان کرمان است که این مهم درسایِ همکاری دستگاه های مرتبط و نمایندگان مجلس امکان پذیر است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کرمان با اشاره به این که ساماندهی بناهای تاریخی استان کرمان به ویژه شهرستان بم نیازمند تأمین منابع اقتصادی مناسب است، اضافه نمود: بیشتر اعتبارات تخصیص یافته برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی، صرف پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان و کارگران می گردد.

او بر ایجاد مسیرهای جدید گردشگری در شهرستان بم تأکید کرد و گفت: باید در کنار برنامه های بازدید گردشگران از ارگ تاریخی بم، بازید از قنوات، کوچه باغ ها، جاذبه های طبیعی، فرهنگی و مذهبی نیز گنجانده گردد تا بتوان به ماندگاری گردشگران در این شهرستان یاری کرد.

فعالی به تخصیص اعتبار لازم جهت سنگفرش وجداره سازی کوچه باغ های بم اشاره نمود و اضافه نمود: ساماندهی این کوچه باغ ها به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری بم با همکاری شهرداری این شهردر دستور کار قرار گرفته است.

او بابیان این که باید کاربری بناهای تاریخی شهرستان بم تغییر کند، اعلام کرد: با راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در بناهای تاریخی می توان علاوه بر حفظ و نگهداری این بناها، به افزایش تعداد مراکز اقامتی شهرستان بم نیز یاری کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 407

به "بیشتر اعتبارات مرمت بناهای تاریخی، صرف پرداخت حقوق کارکنان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشتر اعتبارات مرمت بناهای تاریخی، صرف پرداخت حقوق کارکنان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید