بزرگداشت کلاری و مکری در آمریکا و فرانسه

به گزارش آسمان فارس، حضور 4 سینماگر ایرانی در جشنواره کانادایی و برگزاری برنامه بزرگداشت محمود کلاری و شهرام مکری در نیویورک و فرانسه تازه ترین حضور سینماگران ایرانی را در عرصه بین المللی رقم می زند.

بزرگداشت کلاری و مکری در آمریکا و فرانسه

به گزارش خبرنگاران به نقل از سینه ایران، نوزدهمین جشنواره فیلم کالگاری از 28 شهریور تا 8 مهر (19 تا 30 سپتامبر) در کانادا برگزار خواهد شد و فیلم های روزهای نارنجی ساخته آرش لاهوتی، 3 رخ ساخته جعفر پناهی، آموزش غلط کامرون پست ساخته دزیره اخوان و محصول آمریکا و یک چشم به هم زدن ساخته کیانا نقشینه و محصول آلمان در این جشنواره به نمایش در خواهند آمد.

بیست و چهارمین جشنواره فیلم عجیب از 14 تا 25 شهریور (5 تا 16 سپتامبر) در مرکز فرهنگی معتبر فروم دزیماژ پاریس برگزار خواهد شد و برنامه بزرگداشت شهرام مکری را با نمایش دو فیلم ماهی و گربه و هجوم و با حضور کارگردان برپا خواهد داشت.

شرکت فرانسوی Damned Films از ماه نوامبر پخش عمومی هجوم را در سینماهای فرانسه شروع نموده و فیلم ماهی و گربه را نیز در شبکه خانگی فرانسه پخش می نماید.

برنامه بزرگداشت محمود کلاری با عنوان چشم ایران، محمود کلاری فیلمبردار در موزه بسیار معتبر هنرهای مدرن نیویورک از 14 تا 30 سپتامبر (23 شهریور تا 8 مهر) برگزار خواهد شد. در این برنامه دوازده فیلم با حضور محمود کلاری به نمایش در خواهد آمد که شامل درخت گلابی از داریوش مهرجویی، گبه از محسن مخملباف، باد ما را خواهد برد از عباس کیارستمی، لیلا از داریوش مهرجویی، ماهی ها عاشق می شوند از علی رفیعی، ماهی و گربه از شهرام مکری، آفساید از جعفر پناهی، جدایی نادر از سیمین از اصغر فرهادی، نون و گلدون از محسن مخملباف، ابر و آفتاب از محمود کلاری و بوی کافور، عطر یاس از بهمن فرمان آرا می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 52

به "بزرگداشت کلاری و مکری در آمریکا و فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگداشت کلاری و مکری در آمریکا و فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید