بازدید هنرمندان و مدیران ارشاد از موزه صبا در غیاب خبرنگاران

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، تعدادی از هنرمندان شناخته گردیده موسیقی از جمله حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان، بهداد بابایی، بهروز همتی، هومان اسعدی روز دوشنبه نوزدهم شهریور ماه به همراه تعدادی از مدیران معاونت هنری وزارت ارشاد از جمله سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری، علی ترابی مدیر کل دفتر موسیقی، علی ثابت نیا مدیر عامل انجمن موسیقی ایران و مهدی افضلی رییس موسسه توسعه هنرهای معاصر از موزه موسیقی صبا واقع در خیابان ظهیرالاسلام منطقه بهارستان دیدن کردند.

بازدید هنرمندان و مدیران ارشاد از موزه صبا در غیاب خبرنگاران

در این دیدار که بدون حضور خبرنگاران صورت گرفت بر طراحی برنامه هایی متناسب با صندلی موزه صبا تأکید شد.

سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید گفت: برنامه های رویداد محور، موضوعی، آموزشی، پژوهشی که متناسب با موزه صبا و در راستای معرفی ابوالحسن خان صبا و مشخصه های موسیقی ا این هنرمند باشد می تواند در موزه صبا با توجه به صندلی و شأن و فضای موزه، برنامه ریزی گردد و امیدواریم با همراهی و مشارکت هنرمندان و ارایه نظرات، پویایی بیشتر موزه را ببینیم.

حسینی همچنین در این بازدید بر رفع کردن نیازهای موزه موسیقی صبا از نظر امکانات تأکید کرد. ضمن اینکه در این بازدید، هنرمندان موسیقی نیز پیشنهادهایی را مطرح کردند و قرار شد در آینده نیز طرح های پیشنهادی را ارایه نمایند.

موزه موسیقی صبا از جمله مجموعه فرهنگی تاریخی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که طی سال های اخیر با حاشیه های مختلفی رو به رو بوده است.

این مکان یکی از موزه های کوچک است که در خیابان ظهیرالاسلام تهران واقع شده است. این موزه هنری خانه شخصی استاد ابوالحسن صبا آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی است که بر اساس وصیت او در 29 آبان سال 53 توسط دانشکده هنرهای زیبا به موزه تبدیل شد.

این مجموعه توسط دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اداره می گردد. نمایش سازها، لوازم شخصی و آثار دست نویس استاد صبا و مجموعه تندیس های مومی و لباس های محلی سنتی ایران قدیم بخش های مختلف این موزه را تشکیل می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 95

به "بازدید هنرمندان و مدیران ارشاد از موزه صبا در غیاب خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید هنرمندان و مدیران ارشاد از موزه صبا در غیاب خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید