این چسب به میدان مغناطیسی می چسبد!

به گزارش آسمان فارس، یک چسب جدید ساخته شده است که به نظر می رسد می خواهد همه چسب های دیگر را به حاشیه براند. امروزه بسیاری از محصولات مانند بدنه های کامپوزیتی دوچرخه ها، کلاه های ایمنی و چوب های گلف با چسب های اپوکسی دو بخشی ساخته می شوند.

این چسب به میدان مغناطیسی می چسبد!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ایسنا، این چسب ها برای اتصال، به هوا، گرما یا نور احتیاج دارند و به طور سنتی بسیار گران و از نظر مصرف انرژی پر مصرف هستند. اکنون دانشمندان دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور(NTU) روشی را برای چسباندن به نام چسباندن مغناطیسی ایجاد نموده اند که به چیزی به جز میدان مغناطیسی احتیاج ندارد.

این روش جدید دارای مزایا و کاربردهای بالقوه بسیاری است.

تری استیل استادیار این دانشگاه شرح داد: پیشرفت کلیدی ما راهی برای بهبود چسب ها در عرض چند دقیقه قرار دریافت در معرض یک میدان مغناطیسی است، در حالی که از گرم شدن بیش از حد سطوح مورد استفاده جلوگیری می نماید. این مهم است، زیرا بعضی از سطوحی که می خواهیم چیزی به آن بچسبانیم مانند قطعات الکترونیکی انعطاف پذیر و پلاستیک های قابل تجزیه بسیار حساس به گرما هستند.

این چسب جدید حاوی نانو ذرات مغناطیسی خاصی است که هنگام استفاده از انرژی الکترومغناطیسی گرم می شوند و به طور اتوماتیک پیوند می خورند. این روش منجر به یک فرآیند چسبیدن می گردد که فقط پنج دقیقه طول می کشد.

دکتر ریچا چادهاری نویسنده مسئول این مطالعه می گوید: چسبیدن این چسب مغناطیسی تازه توسعه یافته به جای چند ساعت فقط چند دقیقه طول می کشد و با این وجود می تواند سطوح را با پیوندهای با استحکام بالا ایمن سازد که می تواند در صنایع ورزشی، پزشکی، خودرویی و هوافضا مورد توجه زیادی قرار بگیرد. این فرآیند کارآمد همچنین می تواند موجب صرفه جویی در هزینه گردد، زیرا فضا و انرژی مورد احتیاج برای ساخت و استفاده از این چسب به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

این فرآیند همچنین از لحاظ مصرف انرژی بسیار کارآمدتر از روش های معمول است، چرا که 120 برابر کمتر انرژی مصرف می نماید و همچنین بسیار سازگار است.

پروفسور راجو وی. رامانوجان از محققان این مطالعه می گوید: سرعت و درجه حرارت اعمال این چسب را می توان تنظیم کرد، بنابراین فراورینمایندگان محصولات موجود می توانند روش های موجود فراوری خود را دوباره طراحی نمایند یا بهبود بخشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 1411

به "این چسب به میدان مغناطیسی می چسبد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این چسب به میدان مغناطیسی می چسبد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید