انتخابات هیات فوتبال تهران و شائبه مهندسی، شیرازی تخلف نموده است؟

به گزارش آسمان فارس، به گزارش خبرنگاران، انتخابات هیات فوتبال استان تهران که ماههاست با چالش روبرو شده و حرف و حدیث زیادی را هم به دنبال داشته، قرار است روز 14 شهریورماه با رقابت پنج کاندیدا برگزار گردد و طی آن رئیس چهار سال آینده این هیات انتخاب گردد.

انتخابات هیات فوتبال تهران و شائبه مهندسی، شیرازی تخلف نموده است؟

فوتبال تهران رو به نابودی است؟

این انتخابات در حالی قرار است برگزار گردد که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، فوتبال تهران رو به نابودی است و مسئولان هیات فوتبال به جای آنکه تمرکزشان روی پیشرفت و توسعه این رشته پرطرفدار در پایتخت باشد، درگیر اتفاقات و مسائل حاشیه ای هستند.

فدراسیون فوتبال حامی شیرازی!

بعضی اعتقاد دارند از بین رفتن تیم های تهرانی و برگزاری لیگ های رده های پایه پرحاشیه اوضاع فوتبال پایتخت را بحرانی نموده است اما فدراسیون فوتبال با حمایت هایی که از رئیس فعلی انجام داده عملا اجازه ایجاد تغییرات در سالهای اخیر را نداده تا این هیات جان دوباره ای بگیرد.

حضور شائبه برانگیز رئیس

دوره ریاست حبیب الله شیرازی سوم اسفندماه سال گذشته به سرانجام رسیده و براساس قانون فدراسیون ها باید فرد دیگری مسئولیت سرپرستی این هیات را برعهده می گرفت و انتخابات را برگزار می کرد اما ظاهرا هیات فوتبال تهران شامل این قانون نمی گردد و ماندن شیرازی غیرقانونی نیست. وی در دو دوره قبلی هم در حالی که رئیس بود انتخابات را برگزار کرد و بازهم خودش رئیس شد.

اتهام خانوادگی اداره کردن هیات

حالا اما در شرایطی انتخابات دوره سوم برای شیرازی رسیده است که اتهامات زیادی به وی نسبت به داده می گردد و شائبه هایی در خصوص عملکرد وی مطرح است. بعضی منتقدان شیرازی او را به اداره خانوادگی این هیات و مرتکب شدن تخلفاتی در رده های پایه متهم می نمایند اما برای ادعایشان سندی ندارند.

مهندسی قانونی انتخابات!

با این حال بعضی هم اعتقاد دارند وی به عنوان رئیس حق ندارد انتخابات را برگزار کند و باید فرد دیگری به عنوان مسئول این انتخابات را برگزار کند. با این حال عنوان شده شیرازی تخلفات زیادی را در هیات فوتبال مرتکب شده اما منتقدان وی تاکنون نتوانسته اند برای ادعای خود مستنداتی ارائه دهند.

سه تغییر عجیب در آستانه انتخابات

در فاصله چند روز مانده به برگزاری انتخابات هیات فوتبال، تغییر سه نماینده رای دهنده در این انتخابات شائبه ها را افزایش داده و اتهامات جدیدی را به شیرازی وارد کرد که وی میخواهد رای دهندگان را طوری مهندسی کند که بازهم خودش رئیس هیات گردد.

انتقاد از عملکرد حبیب الله شیرازی

مهدی ملک آباد یکی از نامزدهای حضور در انتخابات هیات فوتبال تهران با اعتراض نسبت به تغییرات اعضای مجمع گفت: روند حاکم بر انتخابات را نمی توان روند مطلوبی توصیف کرد و رفتارهای اجرا شده اصل بیطرفی را نقض می نماید.

ملک آباد ادامه داد: اینکه در فاصله دو روز مانده به انتخابات ، چینش نفرات عضو مجمع تغییر می نماید را چگونه باید تحلیل کرد؟ در ادامه همه مشکلاتی که در گذشته وجود داشته و تا امروز بارها مطرح نموده ایم، همچنان روند نامناسبی را شاهدیم.

وی در ادامه نقدهاش گفت: دوره ریاست رییس هیات هفت ماه قبل تمام شده و با نقض بدیهی ترین مقررات کمیته اخلاق و تقابل با مبحث تعارض منافع، با ادامه حضور رییس هیات شائبه زیادی را رقم زدند. حالا هم این مسائل را می بینیم و با هر عینکی به موضوع نگاه گردد به تردیدها و تشکیک ها می افزاید. اینکه بخواهند با هر ترفندی انتخابات را به سمت و سوی دلخواه ببرند یک سئوال ایجاد می نماید و آن این است که بودن در این هیات چه منافعی دارد که این رفتارها را برای جلوس بر جایگاه ریاستش شاهدیم؟

دلایل تغییر سه عضو مجمع

پس از مطرح شدن این نقدها عباس تیموری دبیر هیات فوتبال تهران پاسخ ملک آباد را داد و دلایل این تغییرات را اینگونه مطرح نمود:

1- حیدر بهاروند نایب رئیس فدراسیون فوتبال در لیست اولیه اعضای مجمع حضور داشت اما به دلیل اعلام فدراسیون فوتبال مبنی بر اینکه طبق اساسنامه فقط اعضایی از هیات رئیسه فدراسیون که مقیم استان می باشند حق رای دارند و ایشان ساکن شهر تهران نبود از لیست رای دهندگان مجمع حذف گشت.

2- با توجه به درخواست مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از فدراسیون فوتبال مبنی بر حضور حوزه های استان تهران در انتخابات؛ فدراسیون فوتبال با حضور یک نماینده از حوزه ها به عنوان نماینده شهر تهران در مجمع موافقت کرد و یک نفر به لیست اعضای مجمع اضافه گشت.

3- با مخالفت فدراسیون فوتبال نماینده باشگاه ستارگان ورامین در بخش بانوان به دلیل حاضر نبودن در فصل گذشته مسابقات لیگ برتر بانوان و اضافه شدن این تیم در سال جدید به مسابقات از لیست اعضای مجمع حذف گشت.

شانس کدام گزینه ها بیشتر است؟

با این حال به نظر می رسد رقابت اصلی برای نشستن روی جایگاه ریاست هیات فوتبال استان تهران از بین 13 گزینه 1- حبیب اله ابوالحسن شیرازی، 2- مهدی ملک آباد، 3- علیرضا یزدانی، 4- بهزاد عباسی، 5- علی ایلکا، 6- حسین صالح، 7- مجید کیومرثی، 8- اسماعیل گودرزی، 9- علی اصغر زرگر، 10- غلامرضا سعادتی زهرائی، 11- ابوالفضل خداقلی پور، 12-حسین خبیری و 13- نیما نکیسا بین شیرازی و ملک آباد باشد.

هر چند که نیما نکیسا هم از شانس بالایی برخوردار است و کوشش هایی هم اجرا شده است تا وی یکی از گزینه های جدی ریاست باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 391

به "انتخابات هیات فوتبال تهران و شائبه مهندسی، شیرازی تخلف نموده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات هیات فوتبال تهران و شائبه مهندسی، شیرازی تخلف نموده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید