امیدواریم جلسه سوال از رئیس جمهور نمادی از دموکراسی باشد

به گزارش آسمان فارس، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم جلسه روز سه شنبه سوال از رییس جمهور، نمادی از دموکراسی در کشور باشد و رییس جمهور نیز باید براساس قانون پاسخگو بوده و اعتقاد دارم این جلسه کار خوبی برای کشور خواهد بود.

امیدواریم جلسه سوال از رئیس جمهور نمادی از دموکراسی باشد

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره سوال از رییس جمهور که در دستور کار جلسه علنی فردای مجلس واقع شده است، اظهار کرد: نمایندگان براساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی می توانند از وزراء یا رییس جمهور سوال نمایند و هیچ قبح و اشکالی به این موضوع وارد نمی گردد به شرط اینکه نمایندگان خارج از فضای سیاسی و با رعایت انصاف و عدالت سوال نمایند و دولت نیز باید پاسخگو باشد.

وی با اشاره به اینکه گاهی اصل موضوع ذبح و تبدیل به حاشیه می گردد که قطعا دغدغه همه دلسوزان نظام در داخل و خارج از مجلس نیز همین مسئله است، توضیح داد: زمانی که سوال تخصصی را وزیر نتواند جواب بدهد، رییس جمهور باید بیاید و پاسخ بدهد و این غیر منطقی و غیرکارشناسی نیست حتی می تواند کمک به دولت باشد و سوال کمک می نماید دولت گزارش کاملی نیز ارایه دهد. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه سوال از رییس جمهور است، حساسیت بیشتری دارد اما واضح است جلسه خوبی خواهد بود و مجلس باید مستدل و بدون حاشیه سوال را مطرح کند. وی با تاکید بر اینکه دولت و مجلس را مردم انتخاب نموده اند و ان شاءالله روز سه شنبه هر دو گروه به وظایف قانونی خود عمل نموده و اعتقادم بر این است که جلسه فردا یک فرصت طلایی برای دولت بوده که گزارش بدهد و کسی نباید به حاشیه برود، اظهار کرد: محور سوال از رییس جمهور مباحث اقتصادی است زیرا امروز اولویت کشور مسائل اقتصادی است و امیدواریم خروجی کار به بهبود شرایط اقتصادی کشور کمک کند. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر نمایندگان هدفی به غیر از این داشته باشند به خطا رفته اند و اگر جواب رییس جمهور نیز غیر از این باشد به خطا رفته است، گفت: امیدواریم جلسه سه شنبه نمادی از دموکراسی باشد و رییس جمهور نیز باید براساس قانون پاسخگو باشد و این جلسه کار خوبی برای کشور خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 70

به "امیدواریم جلسه سوال از رئیس جمهور نمادی از دموکراسی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواریم جلسه سوال از رئیس جمهور نمادی از دموکراسی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید