الحشد الشعبی امنیت کامل 8 جاده اصلی دیالی عراق را تامین کرد

به گزارش آسمان فارس، یک مقام مسئول در استان دیالی از اقدام سخت اما پیروز الحشد الشعبی در تامین امنیت هشت جاده اصلی این استان اطلاع داد.

الحشد الشعبی امنیت کامل 8 جاده اصلی دیالی عراق را تامین کرد

از وبلاگ فروشندگان دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کمیته امنیت در شورای استانداری دیالی گفت که سازمان الحشد الشعبی امنیت هشت جاده اصلی این استان را تامین نموده است.

صادق الحسینی رئیس کمیته امنیتی در شورای استانداری دیالی در گفت وگو با المعلومه گفت: سازمان الحشد الشعبی، با استقرار شمار زیادی از نیروهایش در هشت جاده اصلی این استان استان بر اساس یک برنامه ریزی دقیق، امنیت آنها را کامل تامین کرد. بعضی از این جاده ها از حمرین و بعضی دیگر از نفط خانه عبور می نمایند.

وی اضافه کرد که تامین راه های زمینی به ویژه به دلیل پیچیدگی های جغرافیایی، چالش های امنیتی در سایه فعالیت هسته های خاموش و پراکنده داعش که از هر فرصتی برای ایجاد ناامنی استفاده می نمایند، وظیفه بسیار دشواری است.

الحسینی گفت: الحشد الشعبی اکنون در چهل درصد اراضی دیالی مستقر است و این امر بیانگر اهمیت مسئولیتی است که بر گردن این سازمان در تامین امنیت و ثبات این استان و پشتیبانی از سایر تشکیلات امنیت کشور به منظور جلوگیری از هرگونه خطر تروریستی قرار گرفته است.

وی گفت که چندین تیپ از نیروهای الحشد در یازده منطقه در مرز دیالی که مهمترین آنها حمرین و ریف خانقین است، مستقرند.

اول دسامبر جاری، عناصر داعش طی دو حمله جداگانه به مراکز حشدالشعبی در منطقه نفط خانه در شرق استان دیالی، شش نیروی الحشد به شهادت رسیدند و 17 تن از جمله فرمانده تیپ 20 زخمی شدند. اما در دوم دسامبر، سه تیپ از این سازمان، در واکنش به حمله شب گذشته داعش، در منطقه نفط خانه در دیالی، یک عملیات امنیتی ویژه انجام دادند و اقدام به تعقیب و پیگرد عناصر داعش و برقراری تدابیر شدید امنیتی در مناطق مختلف دیالی کردند.

این در حالی است که طی چند ماه اخیر استان های کرکوک، صلاح الدین و دیالی شاهد حملات پراکنده تروریست های داعش علیه نظامیان و غیرنظامیان با سوء استفاده از مشغول بودن بغداد به تظاهرات های مردمی در استانهای مختلف، بوده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 672

به "الحشد الشعبی امنیت کامل 8 جاده اصلی دیالی عراق را تامین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحشد الشعبی امنیت کامل 8 جاده اصلی دیالی عراق را تامین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید