آقایان برای رعایت عدالت بودجه کشتی را کم کردند اما نتیجه نگرفتند!

به گزارش آسمان فارس، ابراهیم جوادی با انتقاد از کاهش بودجه فدراسیون کشتی از 4 میلیارد به 2 میلیارد تومان با توجیه پرداخت بیشتر به دیگر رشته های ورزشی به خبرنگاران گفت: به این بهانه از بودجه کشتی که پرافتخارترین رشته بازیهای آسیایی جاکارتا بود کم کردند، اما همه دیدند همان رشته هایی که به قول آقایان باید بیشتر حمایت می شدند هیچ دستاوردی به جز شکست و ناکامی در بازیهای آسیایی نداشتند.

آقایان برای رعایت عدالت بودجه کشتی را کم کردند اما نتیجه نگرفتند!

وی توضیح داد: هنوز دلیل این تصمیم کمیته ملی المپیک برای اهالی کشتی مبهم است که چرا رشته های در حال رشد و افتخارآفرین باید به یکباره با کاهش بودجه روبرو گردد در حالیکه بودجه رشته های نه چندان موفق افزایش یافته و هیچ ثمری نداشت.

دارنده چهار مدال طلای قهرمانی کشتی دنیا اضافه نمود: کاهش بودجه و مسائل این تصمیم ناعادلانه و غیر منطقی از یک سو و لغو برخی تورنمنت های بین المللی و تدارکاتی تیم های ملی به دلیل افزایش قیمت دلار و بلیت هواپیما و قطع تخصیص ارز مبادله ای از سویی دیگر به فدراسیون کشتی فشار زیادی وارد نموده است. ولی باز شاهد آن هستیم که موفقیت های سریالی این بچه ها ادامه دارد و باز هم با تمام سختی ها به چیزی جز اعتلای نام ایران فکر نمی نمایند.

جوادی با اظهار نارضایتی از تصمیمات متولیان امر گفت: این اقدامات و بی توجهی ها تنها به توقف حرکت رو به جلو و افتخارآمیز کشتی لطمه می زند که واقعا باعث تعجب است. آقایان با شعار رعایت عدالت بین رشته های ورزشی از بودجه کشتی می زنند تا به رشته های دیگر یاری نمایند، در حالیکه برخی از همین رشته ها، نقشی به جز توریست در بازیهای آسیایی ایفا نکردند.

وی ادامه داد: باید به مسئولان کشتی، مربیان و کشتی گیران تیم های ملی در تمامی رده های سنی افتخار کرد که با دست خالی و بدون سرو صدای تبلیغاتی، سختی تمرینات و کاستی های موجود را تحمل می نمایند و در نهایت نیز با ایستادن بر سکوی افتخار پاسخ این ناملایمات را می دهند. اهالی کشتی به این رفتارها عادت دارند و تنها عاملی که باعث کوشش و موفقیت آنها می گردد، شاد کردن دل مردم و حامیان واقعی کشتی است.

عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد در خاتمه گفت: رقابتهای دنیای مجارستان کمتر از دو ماه دیگر برگزار می گردد و کاروان کشتی ایران در حالی خود را مهیای این آوردگاه بزرگ می نماید که همچنان از حمایت متولیان ورزش کشور خبری نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 83

به "آقایان برای رعایت عدالت بودجه کشتی را کم کردند اما نتیجه نگرفتند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقایان برای رعایت عدالت بودجه کشتی را کم کردند اما نتیجه نگرفتند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید