آخرین خبرها از تظاهرات لبنان، تجمع مترضان در برابر منازل سیاستمداران

به گزارش آسمان فارس، فارس نوشت:لبنانی ها در بیست و پنجمین روز اعتراضات خود در برابر منزل برخی سیاستمداران تحصن کردند و خواستار تشکیل دولت مستقل برای محاکمه مفسدان شدند.

آخرین خبرها از تظاهرات لبنان، تجمع مترضان در برابر منازل سیاستمداران

اعتراضات در لبنان امروز یکشنبه (بیست و پنجمین روز) نیز در برخی مناطق این کشور ادامه پیدا کرد و معترضان خواستار تشکیل دولت مستقل برای مقابله با فساد و حل بحران اقتصادی شدند.

بر اساس گزارش شبکه الجزیره، صدها نفر امروز در منطقه زیتونه بیروت تجمع کردند و پیش بینی می شود تعداد آنها امشب بیشتر شود.

معترضان در شهر طرابلس در شمال لبنان در مقابل منازل سیاستمداران تجمع کردند، صدها نفر از آنها در میدان النور این شهر جمع شده بودند.

بر اساس این گزارش، معترضان صبح امروز در منطقه القلیعات در عکار (در شمال لبنان) و در شهرهای مرجعیون و حاصبیا (در جنوب لبنان) نیز تحصن کردند و خواستار تشکیل دولت نجات و اجرای انتخابات زودهنگام شدند.

در ادامه این گزارش آمده، پیامدهای بحران اقتصادی در لبنان به وضوح قابل مشاهده است و در دو روز گذشته تعداد زیادی از لبنانی ها برای خرید مواد غذایی مورد نیاز خود به فروشگاه ها مراجعه کرده اند؛ همچنین پمپ بنزین ها درباره نزدیک بودن اتمام بنزین هشدار داده اند.

همچنین قیمت هر دلار در بازار سیاه به 1800 لیر لبنان رسیده و این قیمت در بازار رسمی 1507 لیر است.

خبرگزاری فرانسه در همین ارتباط گزارش داد، به دلیل سر و صدایی که بازارهای موازی به راه انداخته اند لبنانی ها بیم افزایش زیاد قیمت مواد غذایی را دارند.

امروز برخی فعالان سیاسی اعلام کردند، جبران باسیل وزیر خارجه لبنان پذیرفته برای تسهیل در روند تشکیل دولت تکنوکرات-سیاسی کنار برود و قرار است سعد الحریری نخست وزیر این دولت باشد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemanfars.ir شناسه مطلب: 605

به "آخرین خبرها از تظاهرات لبنان، تجمع مترضان در برابر منازل سیاستمداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از تظاهرات لبنان، تجمع مترضان در برابر منازل سیاستمداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید